Ocenenie projektu Paličkovanie ON-LINE

Keď som v správach započula výzvu: Pridajte sa k európskemu roku kultúrneho dedičstva so sloganom ” Naše dedičstvo: Kde sa minulosť stretáva s budúcnosťou” napadlo mi, že toto je presne to čo robím. Spájam hodnotu, ktorú vidím v paličkovanej čipke s budúcnosťou. Prístupnosť vyučovania paličkovania cez  online kurz mi totiž pre budúcnosť paličkovania na Slovensku pripadá ako kľúčová.

A bola som zvedavá, či si to bude myslieť aj komisia udeľujúca oprávnenie používať značku Európsky rok kultúrneho dedičstva.

Môj projekt Paličkovanie ON-LINE bol prijatý medzi projekty zvýrazňujúce kultúrne dedičstvo a získal oprávnenie používať značku ERKD – Európsky rok kultúrneho dedičstva.

Toto oprávnenie som získale pre:
Paličkovanie ON-LINE – Vyučovanie paličkovanej čipky cez online kurzy

Sme v druhom ročníku vyučovania paličkovania cez online kurz. Z reakcií študentiek sa postupne ukazuje, že online kurz má viac výhod, ako som si pôvodne myslela.

Počet ľudí v online kurze preveril, že som všetko popísala a natočila dostatočne podrobne na to, aby sa paličkovanie cez internet dalo naučiť. Konečne bol môj puntičkársky zmysel pre detail na niečo dobrý 🙂  Názov začiatočníckeho online kurzu je „Od plátenka po zúbky v čipke“ a som šťastná, že je to tak aj reálne, dopaličkovať sa cez môj kurz k čipke s oblúčikovým okrajom.

Mnoho ľudí je z rôznych dôvodov veľmi dlho na úrovni  „viem trochu plátenko“ – prakticky sú to začiatočníci, ktorí by sa chceli pohnúť ďalej. Najčastejšie je to z nedostatku času a energie zúčastňovať sa živých kurzov a aj z nedostatku časového priestoru na živom kurze. Taký ideál, ako som zažila v Španej Doline pred rokmi ja – že na dve začiatočníčky bola jedna lektorka 5 dní v týždni je ojedinelý.

V online kurze je tu veľkou výhodou, že lektor je dostupný 24 hodín denne a študenti si vyberajú, kedy majú dostatok času, pohodlia a energie – a vtedy sa začnú učiť. Lekcie sa zobrazujú postupne, aby nedochádzalo k zahlteniu informáciami  a úlohami hneď na úvod. Pomalým tempom sa posúvame od plátenka, na ktorom sa veľa žien zasekáva k ďalším vzorom až k zúbkom v čipke.

Cyklus online kurzu spúšťam niekoľko krát do roka a vo facebookovej skupine sledujeme spoločne priebeh cyklov a zdieľame radosť z čipiek. Skupina je spoločná, ale tempo má každý svoje vlastné – takže príspevky pribúdajú z rôznych lekcií kurzu a niekedy aj z rôznych kútov sveta. Študentom píšem 3-krát týždenne inštrukcie ku každému kroku lekcie a tak ich postupne prevediem cez celý kurz. Ak stíhajú, je to super – ak nie nevadí – lekcie si pozrú a keď ich budú potrebovať, vedia kde majú čo hľadať.

Kurzy sú často kupované pre mamu alebo manželku, ktorá je technicky menej zdatná a aj tak im všetko funguje. Po prihlásení sa do vnútra online kurzu je intuitívne jasné, kam pokračujete. Vyučovacie texty a postupy sú prehľadné a videá sa dajú zrýchliť aj spomaliť.

Možnosť mať vlastné tempo je dôležitá. Skúsila som si to s prvou vlnou žien v online kurze – paličkovať v reálnom čase tri mesiace vzory, ktoré učím – dbala som na to, aby som stíhala, ale moje študentky to nemusia robiť. Po ukončení online kurzu prístupy do kurzu aj do facebookovej skupiny každej študentke zostávajú a môže pokračovať svojim tempom ďalej.

Spoločne si pestujeme ešte niečo – učíme sa mať na seba čas. To je v 21. Storočí pre ženy výzva. Neviem ako iné ročníky – ale ten môj má v hlave veľké „Najskôr MUSÍM“ všetko ostatné a až potom prídeme na rad my. Tak sa to spolu s mojimi online študentkami  odúčame a pomaly si zvykáme vytvárať  priestor pre seba. Po ukončení online kurzu nekončíme – stretávame sa ďalej v ONLINE Klube Paličkovania.

Ak ste doteraz váhali, či sa k nám pridáte – pridajte sa. Teraz je tá chvíľa. Je Vaša. Neodkladajte vytvorenie si priestoru pre seba na neskôr. Sme tu – v online kurze pre začiatočníkov aj v online klube. Každý deň pribúdajú nové študentky. Budete mať s kým začať.

Som vytešená, poctená a vďačná.
A teším sa na všetky z Vás, s ktorými s touto novou enegriou spolu paličkovať začneme

I.

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> a on-line kurzov "Paličkovanie ON-LINE">>, on-line kurzu maľovania na hodváb pre začiatočníkov "Hodváb ON-LINE">> a kurzu recyklovania prírodných materiálov s tužidlom Powertex "Recyklovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>

Vyskúšajte štartovací
balíček ZDARMA

Štartovací balíček informácií je ZDARMA preto, aby ste si vyskúšali
či je paličkovanie vhodné pre Vás alebo či Vám sedí štýl kurzu.
Je to časť úvodnej lekcie, ktorú si potom môžete dokúpiť celú
za zvýhodnenú cenu.

Objavte nové hobby a relax!

Komentáre
 • Ukážková lekcia ZDARMA

  Vyskúšajte zdarma časť prvej lekcie
  PALIČKOVANIA ON-LINE.

  Objavte nové hobby a relax!

 • Ocenenie projektu Paličkovanie ON-LINE
  Projekt Paličkovanie ON-LINE bol prijatý medzi projekty zvýrazňujúce kultúrne dedičstvo a získal oprávnenie používať značku ERKD – Európsky rok kultúrneho dedičstva.
 • Najnovšie články
 • Kategórie článkov