On-line kurz paličkovania: Jemné čipky

Tento on-line kurz vznikol na želanie. Dievčatá, ktoré už absolvovali moje on-line kurzy sa chcú učiť ďalej. Stále sú mojou veľkou inšpiráciou.  Takže na ich želanie od 13. novembra paličkujeme Jemné čipky – aktuálne na vianočné ozdoby. Čipky sú jednoduché a rýchlo pribúdajú. Sú ideálne na to, aby sme ich stihli do Mikuláša. Paličkovacia časť kurzu potrvá tri týždne.  Takže – začíname s predvianočným paličkovacím relaxom teraz ♥ 
V decembri už asi bude trochu rušnejšie 🙂

On-line kurz “Jemné čipky”

On-line kurz Jemné čipky bude mať viacero pokračovaní. Voľne nadväzuje na základný on-line kurz “Od plátenka po zúbky v čipky”, v ktorom postupne prechádzame plátenkové väzby(lekcia1), vyskúšame si pásikovú čipku(lekcia 2), okrasné väzby(lekcia 3), riečičku a vkladanie vzorov do nej(lekcia 4), výplňové väzby(lekcia 5) a na záver robíme jednoduchú čipku so zúbkom(lekcia 6).

V 1. kole teraz nového on-line kurzu Jemné čipky voľne nadväzujeme na lekciu 1 základného on-line kurzu – Plátenkové väzby. Učíme sa tri čipky, ktorých základ je plátenková väzba. Ukážeme si aj ako čipky kresliť – rozširovať alebo zužovať. Neskôr, v ďalších kolách tohoto on-line kurzu budem vzory postupne rozširovať.

BONUS k on-line kurzu

Bonusom kurzu je návod na vytvorenie vianočnej figúrky z upaličkovanej čipky. Materiál na výrobu figúrok si môžete objednať súčasne s on-line kurzom.

Balíček obsahuje:

 • 6 sklenených hlavičiek s priemerom 3 cm s háčikom na upevnenie čipky, ktorá bude tvoriť telo figúrky,
 • 12 kusov sklenených rúrok na rúčky figúrok + 2 rezervné kusy,
 • 12 kusov veľkých akrylových guličiek na rúčky figúrok + 2 rezervné kusy,
 • sklenené korálky, flitre a malé akrylové korálky na dotvorenie tela figúrky,
 • 2 metre nerezového jemného drôtu,
 • 4 páry anjelskych krídel na vytvorenie figúrok anjela,
 • ľanové nite – 200 metrov biela, 50 metrov červená, 50 metrov čierna,
 • pevná krabička, v ktorej je všetko uložené – môžete ju použiť na darovanie alebo odloženie hotových figúrok.

Tento balíček zasielam výhradne Slovenskou poštou ako poistený list, pretože ho prevážajú v malých bezpečných poštových prepravkách.

Čo je na kurz potrebné vedieť

Na to, aby ste mohli v tomto kurze paličkovať potrebujete vedieť plátenkovú väzbu. Tá je súčasťou lekcie 1, ktorú si čiastočne môžete pozrieť v ukážke zdarma.

Ak práve teraz cítite, že  píšem o tom ČO POTREBUJETE, pridajte sa – budem sa na Vás tešiť vo vnútri on-line kurzu.

On-line kurz paličkovania “JEMNÉ ČIPKY”  Vás naučí paličkovať a navrhovať nové vzory, užívať si radosť z tvorby a mať čas na seba!

Pozdravujem a želám príjemné novembrové dni,

Ivanka

 

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> a on-line kurzov "Paličkovanie ON-LINE">>, on-line kurzu maľovania na hodváb pre začiatočníkov "Hodváb ON-LINE">> a kurzu recyklovania prírodných materiálov s tužidlom Powertex "Recyklovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>

Vyskúšajte štartovací
balíček ZDARMA

Štartovací balíček informácií je ZDARMA preto, aby ste si vyskúšali
či je paličkovanie vhodné pre Vás alebo či Vám sedí štýl kurzu.
Je to časť úvodnej lekcie, ktorú si potom môžete dokúpiť celú
za zvýhodnenú cenu.

Objavte nové hobby a relax!

Komentáre
 • Ukážková lekcia ZDARMA

  Vyskúšajte zdarma časť prvej lekcie
  PALIČKOVANIA ON-LINE.

  Objavte nové hobby a relax!

 • Ocenenie projektu Paličkovanie ON-LINE
  Projekt Paličkovanie ON-LINE bol prijatý medzi projekty zvýrazňujúce kultúrne dedičstvo a získal oprávnenie používať značku ERKD – Európsky rok kultúrneho dedičstva.
 • Najnovšie články
 • Kategórie článkov