[Základný online kurz paličkovania] rozšírený o možnosť opakovania v EXKLUZÍV CLASS

Potešilo by Vás vedieť paličkovať ? Alebo sa to už dávno túžite naučiť ale:

 • vo vašom okolí nie je živý kurz paličkovania,
 • kurz vo vašom okolí je ale nie je pre vás vo vhodnom čase,
 • máte obavy, či to na živom kurze, kde sa všetko deje rýchlo budete stíhať.

Živé kurzy paličkovania nie sú pre každého dostupné. Mám pre Vás riešenie. Pripravila som pre Vás online kurz paličkovania, s ktorým sa môžete doma samostantne, krok za krokom učiť paličkovať prostredníctvom videonávodov.

Ako budeme postupovať

Začneme od základov,  hladkým plátienkom a jeho variantami, postupne sa dostaneme do zložitejších vzorov, v poslednej lekcii robíme čipku so zúbkovaný okrajom.

Bonusom ku každej lekcii je návod na zapracovanie čipky do úžitkového predmetu – teda do veci, ktorú si užijete a nestane sa Vám, že by Vám čipka zostala ležať na dne šuplíka. Prístupy do lekcií Vám zostávajú aj po skončení kurzu a budete sa k ním môcť kedykoľvek v budúcnosti vrátiť.

Obsah online kurzu

Pre začiatočníkov je online kurz vhodný vo verzii ZÁKLAD. Exituje však aj verzia EXKLUZÍV, ktorá je určená pre ženy, ktoré majú záujem o náročnejšie predlohy alebo si chcú kurz zopakovať a niektorými vzormi vo verzii ZÁKLAD už prešli.

Aj vo verzii EXKLUZÍV každá Téma trvá 2 týždne a je rozdelená do 6 krokov. Jednotlivé kroky Vám sprístupním postupne – vždy v pondelok, v stredu a v piatok(v prípade, že začnete pondelkom), aby ste sa nezahltili čítaním lekcií a sledovaním videí, ale mali čas aj paličkovať 🙂

Vždy po ukončení Témy, každú druhú nedeľu Vám príde BONUS o zapracovaní čipky do úžitkového predmetu. Vstupom do online kurzu získate aj prístup do uzatvorenej facebookovej skupiny, ktorá nám slúži ako vyučovacia trieda a môžete v nej vidieť, čo upaličkovali Vaše spolužiačky a môžete navzájom diskutovať a podporovať sa.

Verzia EXKLUZÍV

Verzia EXKLUZÍV sa prirodzene vyvinula z tém, ktoré sa okolo paličkovanej čipky nabaľujú. Základný online kurz je otvorený celoročne. Do verzie EXKLUZÍV je vstup možný pri skupinovom štarte kurzu v septembri a vo februári.

V septembrovej verzii nájdete:

v každej téme nové náročnejšie predlohy
– samostatnú časť „HODNOTA a CENA ČIPKY“ o výpočte ceny čipky a porovnanie jej hodnoty a ceny  v rôznych krajinách,
– samostatnú časť „NÁVRAT KU KOREŇOM“, ktorá je v jesennom období venovaná symbolom Slovanov, čítaniu symbolov na krojoch a zachovaných úžitkových predmetoch.

Vo februárovej verzii nájdete:

v každej téme nové náročnejšie predlohy
– samostatnú časť „Tvorba s Kreatívnym diárom“
– samostatnú časť „NÁVRAT KU KOREŇOM“, ktorá je v zimnom období venovaná symbolike starých Keltov.

Časť EXKLUZÍV je samostatne nepredajná. Absolventky predchádzajúcich kôl online kurzu ju môžu absolvovať ako opakovanie online kurzu. Pre objednávku opakovania sa prosím prihláste do vnútra Základného online kurzu paličkovania a v hlavnom menu vyberte možnosť EXKLUZÍV CLASS.

Výstava krojov na hrade Trenčín 2018

Bonusy k online kurzu

 • Zapracovanie čipky do úžitkového predmetu
  Každé dva týždne začíname s novou lekciou a teda aj každé dva týždne vyrobíme novú čipku. Želám si naučiť Vás urobiť čipku, ktorú si užijete. Preto je súčasťou kurzu BONUS: video alebo foto návod na zapracovanie čipky do veci, z ktorej budete mať radosť – ktorú si užijete a Vaša čipka bude ŽIVÁ. Začneme jednoduchým nenáročným postupom.
 • Prístup do lekcií kurzu Vám zostáva aj po skončení kurzu. Kedykoľvek po ukončení kurzu sa môžete do svojich lekcií opätovne prihlásiť.
 • Uzatvorená facebooková skupina pre členov online kurzu
  V uzatvorenej facebookovej skupine môžete zdieľať fotografie svojich prác a pozrieť si, ako sa darí Vašim spolužiačkam. Online kurz prebieha na samostatnej webstránke a môžete ho absolvovať aj bez účasti vo facebookovej skupine.
 • Online meeting ku každej preberanej Téme – v každej preberanej Téme sa stretneme aj na online debate, kde bude otvorený priestor pre Vaše otázky.

Možno vás napadajú otázky

Čo na paličkovanie potrebujem?
Všetky základné veci nájdete v súprave na paličkovanie, ktorú si môžete zakliknúť pri objednávke online kurzu. Sú v nej:

 • valec a stojan na paličkovanie,
 • 24 ks paličiek,
 • krabička špendlíkov, ľanová niť návin 200 metrov.
Súprava s malým valcom

Súpravku posielam do SR kuriérom alebo Zásielkovňou, do ČR cez Zásilkovnu, do ostatných krajín EUR Zásielkovňou alebo kuriérom – podľa toho čo je lacnejšie. Ak potrebujete súpravku dostať do nejakej inej krajin – napíšte mi, niečo vymyslíme.

Budem to stíhať?
Kurz je určený aktívnym ženám a tempo kurzu je nastavené tak, aby sa dal urobiť za tri mesiace. Vy sa môžete k tomuto tempu pridať alebo ísť voľnejšie ak potrebujete. Alebo si môžete vždy jednotlivé kroky nechať na piatok, sobotu a nedeľu.

Budem mať prístup k videám aj po skončení kurzu?
Áno, aj po skončení kurzu Vám prístup do celoho kurzu aj k videám zostáva. Kedykoľvek sa môžete k jednotlivých krokom a lekciám vrátiť.

Obávate sa, že vzory zabudnete?
Vždy sa do lekcie môžete vrátiť a všetko si prehrať znovu koľko – krát potrebujete.

Najnovšia vychytávka

PRE ZAČIATOČNÍKOV sme spoločne so začiatočníčkou Martou vymysleli pre zjednodušenie začínania v paličkovaní takúto VEC: Súpravku na paličkovanie Vám pošlem už začatú s natočenými paličkami, predlohou vytlačenou a pripnutou na valci + s upaličkovanými cca 2 cm plátenkovej väzby, ktorú máme vo voľne prístupnej „Ukážke online kurzu“ – toto je najľahší spôsob, ako začať paličkovať, čo poviete ? Pri objednávke súpravky na paličkovanie spolu s online kurzom je pre ZAČIATOČNÍKA natočenie paličiek a začatie prvého vzoru DARČEK.

Srdečne Vás pozývam.
Učíme sa online – takže pridať sa môžete ihneď. Prihláška je tu »

Teším sa na Vás,
Ivanka Gemzická

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> autorka a lektorka projektu "Paličkovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre