Čipky z vankúšov a online kurz Špaňodolinské čipky

Tieto vankúše majú už dnes skoro 20 rokov. Čipku používam, takže dnešná fotografia by sa veľmi líšila od tej, ktorú Vám tu dávam. Sú pripravené na reštaurovanie – majú odslúžené, zaslúžia si to. Vankúše treba ušiť nové a čipku na niektorých miestach opraviť.Urobili mi obrovskú službu.

Robila som ich s tým, že jeden je pre muža a druhý je pre ženu. A želala som si, aby som aj ja také mala. Tak mi zostali a časom prišiel aj muž, ktorý vôbec neriešil aká je na jeho vankúši čipka a spokojne ho zhužval pod hlavu.

Až po ďalších rokoch som sa v článku o feng-shui dozvedela, že modrá farba podporuje funkciu krčnej čakry a keď dáme mužovi pod hlavu modrý vankúš bude zhovorčivý a zdielny smerom k svojej žene. Môžem potvrdiť – je to pravda 🙂

Keď som ich robila, žila som v Žiline a vystavovala som ich v Dielni Anička, ktorú som vtedy prevádzkovala. Nepredali sa – ich osud je iný.

Občas pridám do facebookovej skupiny k on-line kurzom, ktoré práve bežia nejaký obrázok čipky z tohto obdobia. Prvá reakcia na „vankúšovú“ čipku bola: „…wow, a toto nás kedy naučíš ???!!!!“ Takže takto vznikol online kurz Špaňodolinskej čipky ♥

Pôvodne sa volal „Čipky z vankúšov“ a obsahoval iba lekcie, kde sme paličkovali čipku, ktorá reálne je na vankúšoch. V roku 2019 som ho rozšírila o ďalšie tri vzory. Ak ste online kurz „Čipky z vankúšov“ už absolvovali – jeho rozšírenie si môžete objednať na tomto odkaze »

Ako kurz Špaňodolinskej čipky prebieha?

Celý online kurz obsahuje sedem vzorov. Na jeho absolvovanie je treba ovládať pichanú väzbu, vkladanie plátenka do pichanej väzby a jednoduchý zúbok, ktorý je na vankúšovej čipke zdvojený. Na prihlasovacej stránke sú lekcie online kurzu popísané podrobne »

Nové krásne vzory, ktoré sú do online kurzu doplnené sú na obrázkoch nižšie:

Ak Vás široké čipky zo Španej doliny priťahujú tak magicky ako mňa, určite Vás poteší, že sa ich môžete naučiť online – podrobnosti o online kurze a prihlasovacia stránka sú tu »

Pozdravujem a želám krásne dni,
Ivanka

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> autorka a lektorka projektu "Paličkovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre