Venovať sa čipke a sebe je sebaláska

V lete v roku 2000 som prvý krát sedela pred valcom s paličkami. Bolo to na dovolenkovom kurze v Španej Doline. Hneď prvý deň sme sa učili mnohopárovú špaňodolinskú čipku.

Čo je to plátenková väzba som sa dozvedela až neskôr. Ale vôbec mi to nevadilo. Nasala som tam do seba esenciu čipky a táto esencia a čipka už so mnou zostali. Vždy keď otváram nový kurz si na to spomeniem. V októbri začíname online kurz pre začiatočníkov znovu a tak opäť spomínam.

Čipka bol môj koníček. Vytvorením online kurzu sa z neho stala práca. Keď sa Vám toto stane, potrebujete nového koníčka 🙂 alebo nový spôsob, ako pokračovať. Veľmi dobre rozumiem, keď mi ženy píšu, že pri čipke vypnú. Je to moment pokoja, keď sú iba samé so sebou a to je to, čo ich pri čipke drží a zároveň má pre ne najvyššiu cenu.

Online kurz pre začiatočníkov trvá tri mesiace, to je dosť dlhý priestor na vytvorenie tak sebaláskového zvyku ako je venovať sa vlastnému hobby a vlastnému relaxu. A to, že si urobia krásne čipky je tiež fajn.

Výzva býva hľadanie voľnej chvíľky, v ktorej sa sebe a svojmu koníčku môžeme venovať. O tom viac v nasledujúcom videu, ktoré som pre Vás vybrala ako ukážku z online klubu paličkovania:

A áno, venovať sa seba a čipke je sebaláska. Tak nám všetkým želám veľa príjemných a pokojných chvíľ bez výčitiek, že nemáme dokonale upratané, vypraté a navarené, keď si sadáme k čipke.

Majte sa krásne
a majte na seba čas,
I.

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> autorka a lektorka projektu "Paličkovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre