PALIČKOVANÝ ŠPERK z metalických nití

Prvý Šperkový špeciál vás previedol základmi paličkovania šperku a pracovali sme s ľanovými niťami. Teraz sa spolu o kúsok posunieme a vyskúšame aké je to paličkovať šperk z metalických nití.

Ako budeme postupovať?

Paličkovanie jednotlivých šperkov je naplánované na jeden mesiac tak, že nový šperk začína vždy raz za týždeň. Kurzu sa môžete zúčastniť, ak ovládate plátenkovú väzbu, kolieskovú väzbu a pavúčikovú väzbu.

Vo video-návodoch nájdete spracované začínanie čipky, paličkovanie jednotlivých vzorov a ukončovanie čipky s ohľadom na to, že robíme šperk. Prístupy do lekcií vám zostávajú aj po skončení kurzu a budete sa k nim môcť kedykošvek v budúcnosti vrátiť.

Obsah kurzu je rozdelený do štyroch tém:

Téma 1: Plátenková väzba a korálky

Šperkárska rozcvička – paličkujeme plátenkovú väzbu a pozrieme sa na to, kam môžeme čipku posunúť doplnením koráliek po dopaličkovaní čipky. Technika: plátenko s dvoma vodiacimi pármi.

Téma 2: Byzantský vzor

Byzantskú náušnicu na obrázku prepkreslíme do predlohy na paličkovanie a vytvoríme vlastný šperk. A nemusí to byť práve nášnica. Nechajte sa prekvapiť 🙂 Technika: plátenková väzba, koliesková väzba.

Téma 3: Klasický vzor ako šperk

Klasický vzor je už sám šperkom. Okrem toho, že keď ho urobíte ako náramok máte šperk okamžite, môžeme z neho vybrať aj detail a urobiť celkom iný šperk. V Téme 3 sa pozrieme na to, ako detail čipky vybrať a urobiť z neho originálny šperk, v ktorom čipku uvidia iba ľudia ktorí paličkujú. Techniky: plátenková väzba, pavúčiková väzba.

Téma 4: Návrh brošne inšpriovaný klasikou

Z historickej brošne si zoberieme jej klasický tvar a ukážeme si ako navrhnúť originálny vzor. Zaujali ma cisárske brošne s kosoštvorcovým tvarom. Na obrázku je kosoštvorec aj v čipke, vidíte ho? Ale nebojte sa, toto nepaličkujeme aj keď technika paličkovania tohoto kúska je v istom momente inšpiráciou k vzoru. Technika: Plátenkové väzby.

Bonusy kurzu

Hlavným bonusom k online kurzu sú videonávody na zostavenie šperkov. Vo videách budem zašívať nite, prišívať a navliekať korálky.

Pozývam vás na paličkovanie šperkov s metalických nití. Spoločne začíname v pondelok 24. februára 2020. Viac podrobností a prihlasovacia stránka na online kurz je tu »

Teším sa na spoločné paličkovanie s vami,
I.

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> a on-line kurzov "Paličkovanie ON-LINE">>, kurzu recyklovania prírodných materiálov s tužidlom Powertex "Recyklovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>

Komentáre