Paličkovanie harmonizačného symbolu KVET ŽIVOTA

Ako veľa vzorov, aj tento vznikol na želanie. Niekoľko týždňov som sa s týmto symbolom v rôznych situáciách stretala a už mi chodilo hlavou, ako ho paličkovať ako harmonizujúci relax. Bez stresu a upätosti, či to bude dosť dokonalé – veď keď sa na tento vzor pozrie čipkárka, ihneď vidí kopu lístočkov.

Nemyslím si, že sa väčšine pri predstave harmonizujúceho relaxu vynorí paličkovanie 90 lístkov. Toľko lupienkov totiž symbol KVET ŽIVOTA má.

S EXKLUZÍV CLASS mávame raz za týždeň Google Meet – a tam to prišlo. Šárka dala otázku ♥ ďakujem Šárka ♥ a máme to, prestala som si myslieť, že to zaujíma iba mňa a paličkujeme KVET ŽIVOTA.

Čo tento symbol znamená si ľahko vygooglite alebo to aj viete. Rada by som Vám napísala, aké to je paličkovať ho.

Najskôr technické poznámky: Paličkujeme základnou plátenkovou väzbou – vzor je teda vhodný aj pre začiatočníkov. Tento vzor je natočený vo videonávode v Lekcii zdarma alebo v článku [Videonávod] Váš prvý paličkovaný vzor.

Keď som začala, netušila som, že bude treba videonávody. Všetko vypadalo jednoducho a jasne. Ale ukázalo sa, že nemá každý doma pevné kružidlo, že je treba viac špendlíkov ako si viete predstaviť a že pevný kovový háčik je nevyhnutnosť. A fakt potrebujete, aby sa Vám vodiaca niť ani raz neroztrhla. Je treba pár vychytávok, všetky sú v základnom balíčku. Úplne všetko čo je treba je v balíčku materiálu s názvom LUX.

A teraz trošku poézie 🙂 Bolo to veľmi príjemné. Rada si to zopakujem. Prišlo mi to niečo ako meditačný zážitok. Trošku som si o tom aj prečítala a keď mi došlo, že okrem toho, že je to pekné je to aj harmonizačný symbol, začala som intuitívne riešiť veci, ktoré som potrebovala zharmonizovať – značka SÚRNE. Aj ja také mám ♥

A prišiel aj deň, keď som v tom zostala zaseknuto stáť. V harmonizovaní a aj v paličkovaní. Mám dve overené metódy, ktoré na takéto stavy používam:

  • upratujem, až kým vec nevyriešim, alebo
  • nechám všetko tak ako je a keď sa energie upokoja – zrazu vidím, že riešenie mám pred sebou už strašne dlho.

S paličkovaním KVETU ŽIVOTA som objavila ďalšiu možnosť – vedomú harmonizáciu paličkovaním. Ak paličkujete, určite viete o čom hovorím. S týmto vzorom je to ale akési rýchlejšie. Je to jednoduchá plátenková väzba, ktorú sa aj začiatočník učí ako prvý a preto vôbec nemusíme riešiť, ako nám to ide. Jednoducho – ide nám to ♥ A deje sa popri tom viac akoby by sme mohli tušiť.

Celý čas som si myslela, že si ho dám na stenu za seba. Našla som mu iné miesto – je na mojej pracovnej stoličke. Keď nepracujem – vidí ho celá rodina 🙂

Tak mi to príde ako celkom dobré liečivo. Ak chcete začať, bezstarostne, bez kreslenia a špekulovania ako to urobiť – a zažiť iba čistú harmonizáciu, vzor je spracovaný tu:

Návody sú natočené, vyskúšané a overené. Dievčatá z EXKLUZÍV CLASS prispeli svojim dielom. Dostanete sa k ním ihneď – nie je treba čakať na štart s dátumom. Môžete začať ihneď »

Srdečne Vás pozdravujem a želám príjemné paličkovanie,
I.

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> autorka a lektorka projektu "Paličkovanie ON-LINE">> autorka kurzu recyklovania prírodných materiálov s tužidlom Powertex "Recyklovanie tužením">> a kurzu "Recyklovanie farbením">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>

Komentáre