On-line kurzy paličkovania leto 2017 – ako sa nám darilo?

Na úvod pár slov z „Denníka vďačnosti“:

Ďakujem:
Všetkým mojim blízkym, priateľom a podporovateľom za ich nekonečnú láskavú podporu.
Všetkým mojim učiteľom a učiteľkám za ich múdre vedenie.
Všetkým mojim študentkám za ich otázky, uznanie a láskavé slová vďaky, ktorými ma neustále podporujú.

Ako sme sa v lete v on-line kurzoch mali?

Tempo v obidvoch kurzoch ovplyvňoval letný čas. Leto, prázdniny, prázdninujúce deti a výlety. Kurzovali sme v mesiacoch jún, júl a august. Vždy v nedeľu dávam „kontrolu stavu“ v uzatvorených facebookových skupinách, ktoré sú pre nás čosi ako on-line triedy, kde sa stretávame.

On-line kurz pre začiatočníkov

V on-line kurze pre začiatočníkov bežalo vyučovanie tri krát v týždni – postupne pribúdali nové pokyny tak ako bolo vopred v pláne každý pondelok, stredu a piatok. Lekcie sme uzatvorili každú druhú nedeľu bonusom.

Vyučovanie má svoj rozpis a tempo, aby bol kurz funkčný – musí to tak byť. Pre každú on-line študentku je podstatné jej vlastné tempo a hlavne nezabúdať myslieť na to, že paličkovanie je relax. V mojom on-line kurze neudeľujem certifikát, odmenou je nám všetkým čas venovaný sebe.

On-line kurz pre pokročilých

On-line kurz „Čipky z vankúšov“ bol na čas náročnejší. Kurz má štyri lekcie a plánovala som to tak, že si dievčatá vyberú, či chcú robiť čipku ako rovný pás alebo ako okolok – preto som dala na lekciu dva týždne. Pôvodne kurz trval dva mesiace.

Stihnúť ale chceli všetko a čipka na okolok bola veľmi veľká. Aj rozporcovaná na malé kúsky trvá upaličkovať ju 10-12 dní, ak počítame s tým, že paličkovanie je hobby a relax. V každom emaili píšem:

Nezabudnite, že paličkovanie je pre Vás relax:
– po polhodine malá prestávka (aspoň natiahnuť chrbát a pokrútiť hlavou 2 krát na každú stranu)
– po hodine veľká prestávka – nový pohár čaju alebo vody 🙂

No a že vraj toto sa to nedá, lebo keď už sa k tomu konečne dostanú – odídu od valca až keď už odpadávajú.
No dievčatá, takto možno relaxuje hlava, ale telo tiež potrebuje byť rešpektované  – tu ešte máme na čom pracovať!!!

Moje on-line študentky ešte aj teraz pokračujú v lekciách a pridávajú fotky na prelome nedele a pondelka do facebookovej skupiny. Všetky zvedavo klikáme, či je už niečo nové.

Na záver v kurze „Čipky z vankúšov“ padla otázka: Ako pokračujeme? –  to je pre mňa vždy tá najlepšia správa. Som za ňu veľmi vďačná a som šťastná, že moja práca má zmysel.

Všetkých Vás pozdravujem a želám krásny pohodový deň,

Ivanka

P. S. : Podrobnosti o kurzoch zistíte aj kliknutím TU »

 

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> autorka a lektorka projektu "Paličkovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre