Ako paličkovať pohodlne

Sedieť pri stole a paličkovať pri dennom svetle je asi najideálnejšia predstava. Lepšie sa už snáď paličkuje iba vonku v záhrade alebo na terase – komplet servis je blízko a svetlo najlepšie, aké môže byť.  Ak sa učíte paličkovať cez internet, potrebujete ešte miesto na notebook a prístup k internetu : -)

Sedieť nemusíme stále

Dlhšie sedenie Vám môže byť nepohodlné. Vtedy je fajn postaviť sa k tomu. Pri práci na klasickom stole s výškou 75 cm, keď je valec postavený na stojane je už celkom vysoko. Ak je to pre Vás privysoko, skúste namiesto stojana použiť malý mäkký vankúš. Zmena polohy – hlavne krčnej chrbtice, keď sa na valec pozriete zhora môže byť osviežujúca.

Chcem skúsiť paličkovať, ale potrebujem ležať v posteli

Občas mi telefonujete, že on-line kurz Vás láka ale neviete si predstaviť, ako paličkovať keď vzhľadom k zdravotnému stavu potrebujete časť dňa tráviť v posteli.

Ak môžete mať vystreté nohy, môžete použiť raňajkový stolík do postele alebo stolík pod notebook do postele. Na tieto stolíky si môžete položiť aj menší valec. Ale ozaj menšie. Väčšie by sa Vám ťažko posediačky odkladali, keď už by ste si chceli oddýchnuť.

Ďalšia možnosť, pri ktorej môžete mať nohy mierne pokrčené a kolená podložené vankúšmi je polystyrénová podložka. Polystyrén kúpite v stavebninách. Tam Vám z neho potrebný rozmer aj odpília pílkou na polystyrén. Túto službu odporúčam využiť – doma si nenamrvíte : -) Polystyrén na obrázku je obalený bavlnenou látkou.

Bavlna je na dotyk príjemná. Obal nie je treba šiť. Keď paličkujete – špendlíky máte určite pripravené – tak nimi iba látku o polystyrén pekne prišpendlíte. Na takto pripravenú podložku už iba klasicky pripevníte predlohu na paličkovanie a môžete začať.

Hrúbka polystyrénu na obrázku je 5cm. Šírka a výška 40 cm.

Paličkovať sa dá v rôznych polohách a rôznymi spôsobmi. Najvynaliezavejšie sú samozrejme deti. Fotografie Veroniky Géciovej v knihe: Paličkujeme s postihnutými deťmi sú toho inšpirujúcim dôkazom.

A čo zrak?

Podľa lekára už po 40-tke môže potrebovať okuliare na blízko každý. Už ich tiež mám. Práve pri paličkovaní som prišla na to, že ich potrebujem. Nevedela som zaostriť. Mohla som paličkovať iba s valcom pod nosom – asi na vzdialenosť 25 cm bez okuliarí do diaľky. Keď som chcela paličkovať v stoji – nevidela som. Pri strihaní videa s návodom pre lekcie on-line kurzu som zrazu zistila, že si iba myslím, že vidím : -)

Ďalší všeobecne neznámy príznak toho, že potrebujete okuliare na blízko je, že si okuliare na diaľku potrebujete napríklad pri jedle zložiť – nedá sa Vám s nimi pozrieť na blízko. Ak je Vám niečo, z tohto povedomé – neváhajte a objednajte sa na očné. Paličkovať, čítať a veľa iných vecí bude oveľa príjemnejších. Po týždni s okuliarmi ma prestali štípať  a bolieť oči, zmizol podivný tlak v oblasti čela a aj veľa iných bežných vecí bolo zrazu menej vyčerpávajúcich.

A keď už sme pri téme pohodlie pri paličkovaní, nezabúdajte na prestávky. Myslite na relax – v kreatívnom zápale na to zabúdame všetky : -)

  • po polhodine – malá prestávka,
  • po hodine – veľká prestávka.

On-line kurz, ktorým posledné mesiace žijeme ja, dievčatá a ženy, ktoré v ňom paličkujú má práve otvorené brány  môžete sa do neho zapísať.  Ak sa chcete pridať a letne zabaviť – ste vítané, tešíme sa na Vás

Srdečne Vás pozdravujem a želám príjemné a pohodlné paličkovanie,

Ivanka

 

 

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> autorka a lektorka projektu "Paličkovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre