Vzory na paličkovanie pre začiatočníkov

Na nové hobby je ten správny čas kedykoľvek. Vedomý relax je predsa základ stability našej energie. Ak práve za týmto účelom pokukujete po paličkovaní a už máte preklikané všetko, čo bolo v paličkovacom ŤAHÁKU, poďme sa spolu pozrieť, čo by sa s tým základným vzorom, ktorý ste videli v UKÁŽKE ONLINE KURZU Z VNÚTRA dalo upaličkovať.

Kruhová kabelka z vlny

Vzor je na techniku nenáročný. Používame iba základnú plátenkovú väzbu(z UKÁŽKY ONLINE KURZU Z VNÚTRA). Paličkovanie a zostavenie paličkovanej kruhovej kabelky je rozdelené do troch KROKOV:

KROK 1 –  Paličkovanie špirály. Na videách nájdete začiatok aj zakončenie špirály a zašívanie po zakončení.
KROK 2 – Paličkovanie boku kabelky. 
KROK 3 – Šitie a kompletovanie kabelky vrátane vystuženia, vypracovania podšívky a zapracovania zipsu.
BONUS – Návod na ďalší dizajn kruhovej kabelky.

Harmonizačné paličkovanie Kvetu ŽIVOTA

V úvode návodu nájdete predlohu a popis materiálu. Celé sa to skladá skladá z troch krokov. Vraj som rodená učiteľka a ešte k tomu detailistka, takže všetky návody rozpracovávam do podrobna 🙂

KROK 1 je zameraný na detaily. Hneď v úvode si všetko vysvetlíme. Táto časť obsahuje videonávody:
– ako čipku začať, ako upaličkovať lupienky, pripojenie háčikom, zmeny smeru lupienkov a pripájanie jednotlivých lupienkov kvetu háčikom.

KROK 2 je zameraný na systém celého vzoru. Obsahuje dlhšie video o postupe paličkovania a video o zašívaní nití a vlny.

KROK 3 je venovaný paličkovaniu kruhu, v ktorom je symbol umiestnený. Obsahuje videá o začiatku paličkovania kruhu a pripájanie kruhu k lupienkom a zakončenie kruhu a zašívanie nití a vlny.

Aj tento vzor je na techniku nenáročný. Používame iba základnú plátenkovú väzbu a na konci každého lupienka ich jedným uzlom zviažeme. Ak paličkujete popri práci relaxačne, trvá 1-2 týždne. Je to veľmi príjemný vzor.

Materiál na paličkovanie vzoru nájdete aj v e-shope. Okrem toho, že si pri paličkovaní oddýchnete a urobíte si radosť peknou vecičkou, môžete sa k videám kedykoľvek vrátiť a urobiť vzor znovu ako darček.

Spojením obidvoch vzorov získavame ďalší druh kabelky. Návod na tieto krásky nájdete na tejto linke »

Čo potrebujete na paličkovanie?

Všetko, čo na paličkovanie potrebujete obsahuje základná súprava na paličkovanie. Je tu stojan na valec, valec na paličkovanie, 12 párov paličiek, balík špendlíkov a ľanová niť v návine 200 metrov – presne ten druh, ktorý používame v kruhovej kabelke. Stačí už len vlna z domácich zásob alebo z galantérky.

Vedomý relax – znamená aj vedomé naplánovanie času na paličkovanie. Vytvorte si ten svoj správny čas a pridajte sa k nám »

I.

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> autorka a lektorka projektu "Paličkovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre