Predvianočné ohliadnutie po 5 rokoch

Rok pomaly bude končiť, online študentky práve dokončujú vzory z posledného tohto ročného online kurzu – a je to presne piaty krát. Práve končí piaty ročník online kurzov paličkovania, tak si dovolím malé ohliadnutie.

Prvý bol ročník 2017

Začali sme vo februári Základným online kurzom paličkovania, v lete sme pokračovali online kurzom „Čipky z vankúšov“ a pred Vianocami sme ešte stihli upaličkovať vianočné figúrky – Anjela, Čerta a Mikuláša. 

Pre mňa to bol raketový rok. Zmenila som zamestnanie a na plný úväzok som sa stala online učiteľkou paličkovania 🙂 Ten rok v lete som bola tak rozbehnutá, že ma z horskej túry viezol vrtuľník a len čo som sa postavila na nohy, sme si do domácnosti obstarali niekoľko týždňovú bordérsku kóliu Keysi. Vždy si na to spomeniem, keď beží vianočný kurz. Keď som písala jeho prvé vzory, chodila som venčiť  7-krát denne. Teraz je z nej už zabehnutá parťáčka.

Práve končiaci piaty ročník

Začali sme ako vždy Základným online kurzom paličkovania a končíme vianočným, ale už to vypadá ako klasický školský rok s pevným programom:

Základný online kurz paličkovania verzia ZÁKLAD a EXKLUZÍV, Kabelky z vlny, Letný reštart, Paličkovania šperkov, Paličkovanie na dlhé zimné večery: Špaňodolinské čipky, Čipky zo Senohradu, Liptovská čipka, Ženské veci, Vianočný kurz 2021

Novinka roku 2021

Tento rok  mal jednu špecialitu. V online kurzoch sme zaviedli živé stretnutia – pochopiteľne cez online priestor. Voláme ich online meetingy. V každom kurze je to raz za týždeň. Sme spolu viac, intenzívnejšie a viac sa poznáme. Na každom záleží, či si chce túto aktivitu užiť – je dobrovoľná.

A má aj zaujímavé výsledky. Okrem iného práve v tomto priestore vyslovené prianie podnietilo vznik kurzov:

Všetky produkty, ktoré som vytvorila – či už sú to online kurzy alebo fyzické veci v e-shope ako napríklad súprava na paličkovanie – som vytvorila z otázok, ktoré ste mi posielali od roku 2010. Presne od tohto roku píšem blog a píšem si aj s Vami – čitateľmi. Už máme za sebou veľa otázok a odpovedí a aj vytvorených produktov. Svojimi objednávkami mi dávate vedieť, že Vás bavia a tešia.

Za všetky Vaše otázky, inšpirácie a objednávky Vám zo srdca ďakujem

Všetky kurzy som písala a aj píšem ako vyučovanie. Základný kameň online vyučovania paličkovania som položila na konci roku 2015, keď som na tomto webe zverejnila PrípravkuUkážku vyučovania zdarma. Ešte chvíľu ma tam môžete vidieť tak ako to bolo vtedy. Už je najvyšší čas tieto časti pretočiť na novo. Aj ja dozrievam 🙂

Oslava

Takú udalosť ako 5 rokov vyučovania sa hodí aj osláviť – tak oslavujem a posielam darček aj Vám:
Vianočnú zľavu v e-shope, ktorá trvá do 24.12.20021 »

Päť rokov ubehlo a aj keď by som to v začiatkoch nepovedala, paličkovať online učím ešte aj dnes. Samozrejme, že za ten čas vyvstali otázky – ako je lepšie paličkovanie učiť : Online alebo naživo?

Oboje má svoje plusy. Živé stretnutia sú fajn pretože sociálne kontakty potrebujeme. Ale čo sa týka učenia, online vyučovanie má pre techniku paličkovania veľa plusov. Zvlášť ak ide o začiatočníkov, ktorí sa na živom kurze často obávajú opýtať sa viac krát to isté. Na videu si to môžu pustiť koľko-krát potrebujú.

Ako bude vypadať tento projekt o ďalších 5 rokov presne povedať neviem. Rada by som skúsila už aj ten offline 🙂 Tento rok už miestami začal presvitať smer, akým by sme sa s projektom mohli uberať ďalej a veľmi sa na to teším.
Ale o tom viac už v roku novom.

Želám Vám príjemné predvianočné dni a krásne sviatky
Pre všetkých z Vás, čo si želajú pod stromček paličkovací darček je v e-shope VIANOČNÁ ZĽAVA »

I.

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> autorka a lektorka projektu "Paličkovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre