Paličkovanie šperkov: Keltské pletence

Páčilo by sa Vám paličkovať šperky? Urobiť si krásne kúsky len tak, pre radosť a potešenie. Alebo upaličkovať pár šperkov do zásoby ako darčeky pre ženy v rodine alebo pre priateľky. Krásne šperky sú na to ako stvorené.

Videonávody na tri šperky s názvom Keltské pletence

Keltské pletence a snaha vytvoriť ďalšie zaujímavé kúsky pre začiatočníkov boli tentoraz mojou hlavnou inšpiráciou k návrhom šperkov.

Prečo paličkujeme Keltské pletence?

Inšpirujem sa históriou. Študujem historické vzory čipiek, príbehy o symboloch starých kultúr a  pozorujem prirodzený rytmus prírody, ktorá je pre mňa zdrojom harmónie.

Ako dieťa som časť prázdnin trávila u starej mamy. Chodila som s ňou na maliny a na bylinky vždy na ten istý kopec. Ten kopec sa volá Havránok, dnes známy ako Keltské archeologické nálezisko. Spomínam si ako sa stará mama hnevala, keď začali kopec „rozkopávať“, za účelom archelogického výskumu, že nejakí blázni ničia lúku s najsilnejším repíkom.

Ten kopec a lúka majú pre mňa dôležitú energiu do dnes. Keď si potrebujem utriasť myšlienky, chodievam tam. Keď som začala pre EXKLUZÍV CLASS pripravovať tému NÁVRAT KU KOREŇOM – Keltská kultúra bola pre mňa jej samozrejmou súčasťou.

Čo konkrétne vo videonávodoch paličkujeme?

Paličkujeme náušnice, náramok a brošňu. Vzor na brošňu je navrhnutý tak, aby sa dal využiť ako brošňa, prívesok na retiazku alebo väčšia náušnica. Paličkujeme plátenkovou väzbou, ale vzhľadom k štruktúre vzoru a častému používaniu háčika má tento online kurz Stupeň náročnosti 2. Ako svojim študentkám opakujem – neváhajte sa potiahnuť vždy o jeden level vyššie.

Materiál k videonávodom

Za roky vedenia online kurzov už chápem, že krabička s materiálom Vás poteší. Takže áno – máme ju 🙂 Obsahuje nite, s ktorými paličkujem vo videách a šperkové komponenty na zostavenie a dokončenie šperkov.


Páčilo by sa Vám to?
Poďte sa potešiť z krásnych kúskov spolu s nami – videonávody na Keltské pletence sú prístupné ihneď a nájdete ich na tejto linke »
Teším sa na Vás,

I.

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> autorka a lektorka projektu "Paličkovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre