Paličkovanie a krása

Krása uzdravuje dušu. Kontakt s krásou nás mení vždy – keď nastane. Keď paličkujete – máte ho.
Kde všade je v paličkovaní krása?

Krása vzorov

Historické vzory sú pre mňa veľkou inšpiráciou. Rada ich študujem a lúštim. Je to výzva a zábava súčasne. Je to moja škola čipky.
Harmónia v starých vzoroch je dokonalá. Každý prvok má svoje miesto a svoj význam. Historické vzory majú svoje zvláštne čaro a vyžarovanie. Aj keď sú často, alebo takmer vždy náročné. Energia, ktorú vyžarujú je krásna.

Krása farieb

Energia čipky sa mení farbou a kvalitou materiálu, z ktorého je vyrobená. S iným materiálom a farbou je vždy ten istý vzor úplne iným kúskom. Ako príklad som vybrala vzor na Kruhovú kabelku. Veď sami posúďte:

Krása priestoru vyzdobeného čipkou

Keď dáme do priestoru, napríklad na obývačkový stolík, malú dečku s čipkou a pridáme jeden kvet – ihneď zmeníme energiu celého priestoru. Tvoriť takúto krásu od základov je zážitok, ktorý energiu dáva. Čipku na obrázku paličkujeme v Základnom online kurze paličkovania v Téme 6.

Krása a čipka v odevoch

Ďalším levelom kontaktu s krásou je tvorba čipky na vlastný odev. Je to luxus alebo je to prirodzené?
Pre ženy bolo zdobenia sa prirodzené už v dávnych časoch. Ochraňovalo to ich ženskú energiu, ktorá bola zdrojom vnútornej sily pre celú rodinu.

Preto by sme si to tiež mali dopriať. Zabudnúť na rifle a tričko. Zdobiť sa a mať energiu na tvorenie krásy okolo seba. Veď z nej čerpá celá rodina. Na vlastnom príklade ukázažme ďalšej generácii žien, aký hlboký to má zmysel.

Krása a čipka v šperkoch

Tak a toto je bombónik. Šperky z čipky – kto by ich nemal rád. Čipkované náušnice sú jemný prvok, ktorým nenápadne dostaneme čipku do našich dní. A už je tam, a s ňou vlna krásy a úžasnej energie, ktorú nám prináša.

Krásu v našich životoch potrebujeme. Mení naše energetické vibrácie a posúva nás vyššie. Dáva nám energiu. Paličkovanie je krása. Energia, ktorú nám dáva je zdrojom, z ktorého môžeme čerpať a aj čerpáme každý deň.

Poďte to vyskúšať spolu s nami »

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> autorka a lektorka projektu "Paličkovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre