Príbehy zo zbierky čipiek

Je dosť pravdepodobné, že máte doma krabicu s čipkami, ktoré opatrujete lebo Vám ich niekto daroval alebo ste ich zdedili a napriek tomu ako po rokoch vypadajú je Vám ľúto ich vyhodiť.

Je v nich krása, ktorú je škoda ukrývať. Mojim veľkým želaním je aby čipka žila a svojou krásou nás vyživovala – aby nás robila šťastnejšími, naplnenejšími a krajšími. Takto aj my budeme vedieť  šťastie, naplnenosť a krásu rozdávať ďalej.

Každý kúsok čipky má svoj príbeh. V mojej zbierke je ich niekoľko:

Príbeh 1 –  Začiatok

Svoju zbierku čipiek som založila v roku 2003. Bolo to obdobie, v ktorom som si plnila sen a naplno som žila čipkárskou dielňou, ktorú som vtedy prevádzkovala. Dielňa bola len krehko v zisku, preto aby som sa uživila musela som aj normálne pracovať. Dnes ako matka a manželka už radšej svoje aktivity prevádzkujem on-line.

Svoj sen som si užívala naplno – robila som výstavy autorkám čipky a všetkému, čo s čipkou súviselo. Ja sama som čipku robiť nestíhala. Okrem pár hodín pravidelných kurzov týždenne.

Príbeh 2 – Zuzana

Asi  pred 7 rokmi sme spolu prezerali zbierku čipiek a výšiviek, ktoré doma mala. Už vtedy mi hovorila, aby som písala uzatvorené časti pre klientov – v dnešnom ponímaní členské sekcie on-line kruzov pre začiatočníkov alebo pokročilých, ktoré už z časti poznáte. Tie čipky, ktoré boli paličkované mi venovala. Farba čipky bola špinavo-hnedo-sivá  ale čipka sa mi zdala krásna. Jeden kúsok som natužila Powertexom.

Na ďalšom obrázku je čipka, ktorá bola veľmi dlho v krabici – nafarbila som ju len včera. Farebne bola nepoužiteľná. Takto sfarbená má veľa možností využitia. Prvé je vidieť na fotografii. Ďalším miestom, kde sa dá využiť je vankúš, taška, obraz – alebo čokoľvek, čo Vás poteší.

Príbeh  3 – Evka

Toľko telefonovala kedy už ten kurz bude – až konečne bol. Takto telefonovalo viac žien, ale Evka bola najhúževnatejšia   Najskôr bol živý kurz k Powertexu – na ten prišla až z Piešťan.  Teraz je v obidvoch kurzoch Paličkovania ON-LINE.  Stále ma poháňa dopredu. Vianočnú hviezdičku uháčkovala cestou na kurz Powertexu z Piešťan do Liptovského Mikuláša minulý rok.  Urobila som  z nej svietnik na dobrú náladu:

A tak si vedome stále viac všímam dary, ktoré dostávam – lebo sú mi sprievodcami a radcami.

V moje zbierke je ešte viac príbehov. Časom sa s Vami podelím aj o ďalšie. A čo Vy? Máte svoju zbierku čipiek? Ak sa chcete podeliť o niektorý z príbehov, ktorý Vašu čipku priviedol až k Vám napíšte mi – potešíme sa spoločne.

Čipka sa dá aj tužiť alebo prefarbiť – možnosti sú nekonečné – tak sa spoločne letne trochu nadchnime. Aj tak máme v lete všetky sklon v rámci voľna najskôr vyupratovať byt – a je veľká pravdepodobnosť, že sa nájde niekoľko vzácnych kúskov.

Srdečne Vás pozdravujem a želám krásne a tvorivé letné dni,

Ivanka

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> a on-line kurzov "Paličkovanie ON-LINE">>, on-line kurzu maľovania na hodváb pre začiatočníkov "Hodváb ON-LINE">> a kurzu recyklovania prírodných materiálov s tužidlom Powertex "Recyklovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>

Vyskúšajte štartovací
balíček ZDARMA

Štartovací balíček informácií je ZDARMA preto, aby ste si vyskúšali
či je paličkovanie vhodné pre Vás alebo či Vám sedí štýl kurzu.
Je to časť úvodnej lekcie, ktorú si potom môžete dokúpiť celú
za zvýhodnenú cenu.

Objavte nové hobby a relax!

Komentáre
 • Ukážková lekcia ZDARMA

  Vyskúšajte zdarma časť prvej lekcie
  PALIČKOVANIA ON-LINE.

  Objavte nové hobby a relax!

 • Ocenenie projektu Paličkovanie ON-LINE
  Projekt Paličkovanie ON-LINE bol prijatý medzi projekty zvýrazňujúce kultúrne dedičstvo a získal oprávnenie používať značku ERKD – Európsky rok kultúrneho dedičstva.
 • Najnovšie články
 • Kategórie článkov