Príbehy zo zbierky čipiek

Je dosť pravdepodobné, že máte doma krabicu s čipkami, ktoré opatrujete lebo Vám ich niekto daroval alebo ste ich zdedili a napriek tomu ako po rokoch vypadajú je Vám ľúto ich vyhodiť.

Je v nich krása, ktorú je škoda ukrývať. Mojim veľkým želaním je aby čipka žila a svojou krásou nás vyživovala – aby nás robila šťastnejšími, naplnenejšími a krajšími. Aby sme posilnení jej energiou, vedeli  šťastie, naplnenosť a krásu rozdávať ďalej.

Každý kúsok čipky má svoj príbeh. V mojej zbierke je ich niekoľko:

Príbeh 1 –  Začiatok

Svoju zbierku čipiek som založila v roku 2003. Bolo to obdobie, v ktorom som si plnila sen a naplno som žila čipkárskou dielňou, ktorú som vtedy prevádzkovala. Dielňa bola len krehko v zisku, preto aby som sa uživila musela som aj chodiť do zamestnania. Dnes ako matka a manželka už radšej svoje aktivity prevádzkujem on-line.

Svoj sen som si užívala naplno – robila som výstavy autorkám čipky a všetkému, čo s čipkou súviselo. Ja sama som čipku robiť nestíhala. Okrem pár hodín týždenne, keď som učila mojich študentov v pravidelných kurzov.

Príbeh 2 – Zuzana

V roku 2010 sme spolu prezerali zbierku čipiek a výšiviek, ktoré doma mala. Už vtedy mi hovorila, aby som písala uzatvorené časti pre klientov – v dnešnom ponímaní členské sekcie on-line kruzov pre začiatočníkov alebo pokročilých. Tie čipky, ktoré boli paličkované mi venovala. Farba čipky bola špinavo-hnedo-sivá  ale čipka sa mi zdala krásna. Jeden kúsok som natužila Powertexom.

Na ďalšom obrázku je čipka, ktorá bola veľmi dlho v krabici. Farebne bola nepoužiteľná. Takto prefarbená má viac možností využitia. Prvé je vidieť na fotografii. Ďalším miestom, kde sa dá využiť je vankúš, taška, obraz – alebo čokoľvek, čo Vás poteší.

Príbeh  3 – Evka

Toľko telefonovala kedy už ten kurz bude – až konečne bol. Takto telefonovalo viac žien, ale Evka bola najhúževnatejšia   Videla „Ukážku zdarma“ a chcela paličkovať ďalej.  Teraz je v mojich kurzoch Paličkovania ON-LINE.  Stále ma poháňa dopredu. Vianočnú hviezdičku uháčkovala cestou na kurz z Piešťan do Liptovského Mikuláša.  Urobila som  z nej svietnik na dobrú náladu:

V moje zbierke je ešte viac príbehov. Časom sa s Vami podelím aj o ďalšie. A čo Vy? Máte svoju zbierku čipiek? Ak sa chcete podeliť o niektorý z príbehov, ktorý Vašu čipku priviedol až k Vám, napíšte mi – potešíme sa spoločne.

Srdečne Vás pozdravujem, želám vám krásne dni a pohodové paličkovanie,
Ivanka

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> autorka a lektorka projektu "Paličkovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre