Paličkovací príbeh Vierky Šmalovej

Vždy sa mi paličkovanie a paličková čipka páčili. Obdivovala som žienky, ktoré to vedeli. Nikdy som neprišla do kontaktu s paličkovaním a rozhodla som sa, že keď budem na dôchodku tak sa to naučím. Pred 25 rokmi som si kúpila knihu paličkovanie a 100 kusov paličiek.

Vierka Smalová

Roky ubiehali a ja, keby neboli predlžovali odchod do dôchodku, už som na dôchodku rok. Aktuálne mám ešte pracovať päť rokov.  Cítila som, že paličkovať sa chcem naučiť a túžila som po tom. Pred 10 rokmi som si zhotovila  podstavec pod valec a tento rok na jar som si spravila valce na paličkovanie a jednu plochú podušku na paličkovanie.

Poduška, stojan s valcom a ďalšie valce

Špekulovala som chodiť do nejakého kurzu, ale u nás v okolí som kurz nenašla a dochádzať niekde do klubu mi tiež nevyhovovalo.  Som stále zamestnaná, pracujem na Poľnohospodárskom družstve kde obsluhujem roboty čo doja kravky.

Čipky z Lekcie 1, Lekcie 2 a Lekcie 3

Nemám problém učiť sa s technológiami, som taký samouk. Online kurz paličkovania mi prišiel ako dobré riešenie ako sa naučiť paličkovať. V online kurze sa mi celkom darí postupovať podľa lekcií a držať krok a tempo. Od budúceho týždňa sme v poslednej lekcii. Ako vypadajú moje čipky? To musia posúdiť iný.

Čipky z Lekcie 3 a z Lekcie 5

Prihlásila som sa aj do ONLINE Klubu paličkovania. Pri paličkovaní sa odreagujem od tejto uponáhľanej doby a tiež si oddýchnem. Je to pre mňa relax a na každú novú lekciu čakám ako na drogu 🙂 Plánujem sa prihlásiť aj do online kurzu pre pokročilých.

ONLINE Klub paličkovania September 2018

Vierka Šmalová

Čo dodať k slovám Vierky na záver?

Online kurz paličkovania začala toto leto – 2. júla. Všetky čipky v tomto článku sú jej práce. Úvodná fotografia k článku je jej práca zo septembrového online klubu.

Spomínala, že čoskoro končíme. To je pre mňa v jeseni čas na znovu otvorenie prihlášok do online kurzu. Tak ak chcete pozrieť ako to v online kurze vypadá z vnútra, nakuknite na stránku s podrobnými informáciami »

Majte sa krásne a majte na seba čas,
I.

 

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> a on-line kurzov "Paličkovanie ON-LINE">>, on-line kurzu maľovania na hodváb pre začiatočníkov "Hodváb ON-LINE">> a kurzu recyklovania prírodných materiálov s tužidlom Powertex "Recyklovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>

Vyskúšajte štartovací
balíček ZDARMA

Štartovací balíček informácií je ZDARMA preto, aby ste si vyskúšali
či je paličkovanie vhodné pre Vás alebo či Vám sedí štýl kurzu.
Je to časť úvodnej lekcie, ktorú si potom môžete dokúpiť celú
za zvýhodnenú cenu.

Objavte nové hobby a relax!

Komentáre
 • Ukážková lekcia ZDARMA

  Vyskúšajte zdarma časť prvej lekcie PALIČKOVANIA ON-LINE.

  Objavte nové hobby a relax!

  >

 • Ocenenie projektu Paličkovanie ON-LINE
  Projekt Paličkovanie ON-LINE bol prijatý medzi projekty zvýrazňujúce kultúrne dedičstvo a získal oprávnenie používať značku ERKD – Európsky rok kultúrneho dedičstva.
 • Najnovšie články
 • Kategórie článkov