Paličkovací príbeh Vierky Šmalovej

Vždy sa mi paličkovanie a paličková čipka páčili. Obdivovala som žienky, ktoré to vedeli. Nikdy som neprišla do kontaktu s paličkovaním a rozhodla som sa, že keď budem na dôchodku tak sa to naučím. Pred 25 rokmi som si kúpila knihu paličkovanie a 100 kusov paličiek.

Vierka Smalová

Roky ubiehali a ja, keby neboli predlžovali odchod do dôchodku, už som na dôchodku rok. Aktuálne mám ešte pracovať päť rokov.  Cítila som, že paličkovať sa chcem naučiť a túžila som po tom. Pred 10 rokmi som si zhotovila  podstavec pod valec a tento rok na jar som si spravila valce na paličkovanie a jednu plochú podušku na paličkovanie.

Poduška, stojan s valcom a ďalšie valce

Špekulovala som chodiť do nejakého kurzu, ale u nás v okolí som kurz nenašla a dochádzať niekde do klubu mi tiež nevyhovovalo.  Som stále zamestnaná, pracujem na Poľnohospodárskom družstve kde obsluhujem roboty čo doja kravky.

Čipky z Lekcie 1, Lekcie 2 a Lekcie 3

Nemám problém učiť sa s technológiami, som taký samouk. Online kurz paličkovania mi prišiel ako dobré riešenie ako sa naučiť paličkovať. V online kurze sa mi celkom darí postupovať podľa lekcií a držať krok a tempo. Od budúceho týždňa sme v poslednej lekcii. Ako vypadajú moje čipky? To musia posúdiť iný.

Čipky z Lekcie 3 a z Lekcie 5

Prihlásila som sa aj do ONLINE Klubu paličkovania. Pri paličkovaní sa odreagujem od tejto uponáhľanej doby a tiež si oddýchnem. Je to pre mňa relax a na každú novú lekciu čakám ako na drogu 🙂 Plánujem sa prihlásiť aj do online kurzu pre pokročilých.

ONLINE Klub paličkovania September 2018

Vierka Šmalová

Čo dodať k slovám Vierky na záver?

Online kurz paličkovania začala toto leto – 2. júla. Všetky čipky v tomto článku sú jej práce. Úvodná fotografia k článku je jej práca zo septembrového online klubu.

Spomínala, že čoskoro končíme. To je pre mňa v jeseni čas na znovu otvorenie prihlášok do online kurzu. Tak ak chcete pozrieť ako to v online kurze vypadá z vnútra, nakuknite na stránku s podrobnými informáciami »

Majte sa krásne a majte na seba čas,
I.

 

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> autorka a lektorka projektu "Paličkovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre