Paličkovací príbeh Janky Budinskej

Paličkovanie vyučujem cez internet prvý rok. Moje on-line študentky by v klasickej škole zaplnili pár tried a bol by z nich zaujímavý ročník. Viaceré sa zúčastnili v priebehu roka dvoch alebo troch on-line kurzov, ktoré som otvorila. Som šťastná, že som pre ne užitočná. Je to najväčšie ocenenie, aké som od nich mohla dostať.

Paličkovanie je vo väčšine prípadov pre ženy, ktoré učím relax. A relax potrebujeme denne. Toto by sme mali mať v krvi a nezabúdať na seba a denno-denné obnovovanie vlastných síl.

Často pripomínam a píšem o tom,  ako je dôležité mať na seba čas. Mať čas na úplne obyčajné veci a neodkladať si radosť a oddych na inokedy. Pestovať si pocit vnútorného šťastia, lebo keď ho máme – môžeme ho rozdávať ďalej.

Nemám univerzálny recept na vytváranie zásob vnútorného šťastia. Ale domnievam sa, že to úzko súvisí s rešpektovaním svojich vlastných želaní a rešpektovaním seba. Radosť z vytvorenia vlastného dielka do zásob šťastia môžeme pripočítať.

Za ten rok, čo svoje diela a dielka spolu tvoríme sa už trochu poznáme. Postupne spoznávame aj svoje paličkovacie príbehy. Raz za čas píšem svojim študentkám aj klasickou Poštou. Vďaka tomu mi chodia do schránky úžasné príbehy.

Dnes mám pre Vás príbeh Janky Budinskej. Napísala mi ho takto:

Dobrý večer Ivanka,

dnes som od Vás dostala list – krásne prekvapenie v schránke. Ďakujem veľmi pekne, naozaj potešil úprimne z celého srdca.

Nedá mi aby som Vám nenapísala môj „Paličkovací príbeh“.

Moje paličkovanie sa začalo raz v lete v Španej doline, pri výlete do prírody sme navštívili múzeum čipky a tam ma to chytilo za srdce. Na narodeniny som dostala od najbližších sadu na paličkovanie od Vás. Snažila som sa naučiť paličkovať podľa knižiek, ale veľmi to nešlo….:-(

Náhodou sa mi v jeden krásny deň objavil v mailovej schránke mail od Vás, že sa otvára paličkovací on line kurz, neváhala som a prihlásila som sa. A tu sa to začína….:-)

Do môjho Paličkovacieho života vstúpia 3 Paličkovacie sudičky ako v rozprávke.

Prvá sudička ste Vy, veľmi pekne ďakujem že ste a robíte pre ľudí to čo robíte. Učíte remeslu, ktoré je veľmi vzácne a dúfam, že tak rýchlo neumrie.

Druhá sudička je teta môjho otca pani Menkynová- umelkyňa z ÚĽUV – u, bola u nás keď som s Vami paličkovala a veľmi ma v tom podporovala a pomáhala mi.

Po ukončení kurzu som bola v ÚĽUV-e na návšteve Paličkovacieho poobedia, ponúkli mi možnosť navštevovať akreditovaný kurz, v trvaní 1 školský rok.

Tretia sudička je p. Soňa Bezúchová, pani ktorá ma momentálne učí v ÚĽUV-e paličkovať. Na kurze je neskutočná atmosféra, všetci ticho a každý si paličkuje, ozýva sa len fantastický zvuk – klepot paličiek….:-)

Paličkovanie je remeslo, ktoré dúfam nikdy nevymrie aj vďaka Vám a Vašej práci…..má svoje čaro a fantastickú atmosféru….:-)

Ďakujem pekne ešte raz za list a za to čo pre nás všetkých robíte.

Krásny večer. Jana

List je publikovaný so súhlasom jeho autorky.

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> autorka a lektorka projektu "Paličkovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre