Prázdninový režim: objednávky z eshopu a vstupy do online kurzov vybavujem do 2. júla - ďalšie po návrate
13. a 14. júla. Novú limitovanú edíciu valcov na Liptovskú čipku nájdete tu »

Ako začať paličkovať

Ocitli sme sa v okolnostiach, ktoré sme nečakali. Prináša nám to situácie, o ktorých sa nám ani nesnívalo. Pubertiaci prestali odvrávať pri napomenutí, že si majú umyť ruky. Byty máme vyupratované, zásoby nakúpené. Ak máme šťastie a sme zdraví, je tu otázka: ČO TERAZ?

Viacerých už napadlo, že idú paličkovať 🙂 a prichádzajú mi dotazy – ako začať. Tak Vám v tomto článku spíšem všetko, čo na webe Paličkovanie ON-LINE nájdete zdarma.

Prípravka

Ak ešte o paličkovaní iba uvažujete v Prípravke sa dozviete, čo potrebujete vedieť. V štyroch videách si postupne povieme, ako sa na paličkovanie pripraviť, ako si natočiť na paličky nite a ako začať keď to máte pred sebou prvý krát.

Základné veci, ktoré na paličkovanie potrebujete sú:

 • valec na paličkovanie – môžete ho nahradiť aj kusom polysterénu, ktorý obalíte do bavlnenej látky alebo trička a stojan nepotrebujete, pretože si polystyrén položíte na stôl,
 • stojan pod valec – poslúžiť vám môže prútený košík,
 • paličky na paličkovanie –  prikladám foto, ako a prečo ich môžete kreatívne nahradiť konárikmi,

Paličky z konárikov liesky – Liptovské Sliače

 • nite – akékoľvek bavlnené alebo ľanové nite, ktoré máte doma, pohodlne sa pracuje aj s Perlovkou,
 • špendlíky.

Do Prípravky sa nemusíte registrovať. Je voľne prístupná a nájdete ju na tejto linke »

Ukážka zdarma

Ukážka zdarma je časť, do ktorej sa dostanete po zaregistrovaní. Je treba vyplniť svoje meno a emailovú adresu, ktorá bude slúžiť ako prihlasovacia. Linku a heslo na prihlásenie Vám vyučovací systém odošle automaticky, takže sa môžete zaregistrovať aj o polnoci a do vnútra vyučovania sa dostanete.

Prístupové údaje Vám bude posielať automatizovaný systém, preto sa treba pozrieť či ich vo Vašej emailovej schránke nešuplo do priečinkov “Hromadná pošta” alebo “Reklamy”.

V tejto časti nájdete predlohu na paličkovanie a prvé dva kroky zo Základného online kurzu paličkovania. Predlohu si stiahnite a paličkujte podľa videí. Ukážku zdarma nájdete na linke tu »

Séria článkov s videonávodmi

Novoročne vždy predstavujem “Základný online kurz paličkovania” a na pripomenutie, aký veľký a jedinečný obsah vás tu čaká máme sériu článkov a videí, do ktorých sa dostanete cez Novoročný vzorník. Získate šesť vzorov a šesť videí, podľa ktorých si stiahnuté vzory upaličkujete. Tento vzorník je prístupný vždy v januári.

Vzhľadom na výnimočnú situáciu,  v ktorej sme sa všetci ocitli ho výnimočne na najbližšie mesiace sprístupňujem – v mnohých ohľadoch sú okolnosti priaznivé na nové začiatky – a to je čas na Novoročný vzorník. Nájdete ho na linke tu »

Predlohy na stiahnutie

Z času na čas uvoľnujem ako darček pre čitateľov predlohy na stiahnutie. Tu je odkaz na článok, v ktorom si môžete pozrieť ako vypadajú a zadať emailovú adresu, na ktorú ich chcete poslať.

Linka na článok s predlohami je tu »

 

Základný online kurz paličkovania

Keď budete mať toto všetko prelustrované 🙂 a ešte Vás to bude u mňa baviť, je čas pokročiť ďalej. Ak sa chcete seriózne 3 mesiace učiť, každý týždeň tri-krát dostávať vyučovací email a nové zadanie – je pre Vás ideálny Základný online kurz paličkovania. Podrobnosti o ňom a ak chcete aj prihlášku nájdete na linke tu »

Ak už aktívne paličkujete dlhšie a potešia Vás nové vzory a kreatívna spoločnosť, nakuknite do online klubu. Ale o tom je už iný článok.

Majte sa najlepšie ako sa dá a dávajte na seba pozor.
I.

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> a on-line kurzov "Paličkovanie ON-LINE">>, kurzu recyklovania prírodných materiálov s tužidlom Powertex "Recyklovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>

Komentáre
 • Ukážka ZDARMA

  Vyskúšajte zdarma časť prvej lekcie PALIČKOVANIA ON-LINE.

  Objavte nové hobby a relax!

  >

 • Ocenenie projektu Paličkovanie ON-LINE
  Projekt Paličkovanie ON-LINE bol prijatý medzi projekty zvýrazňujúce kultúrne dedičstvo a získal oprávnenie používať značku ERKD – Európsky rok kultúrneho dedičstva.
 • Najnovšie články
 • Kategórie článkov