DARČEKOVÝ POUKAZ 
na ONLINE KURZ PALIČKOVANIA na rok 2022

Obdivujete paličkovanú čipku a očarili vás krásne vzory zo Španej Doliny?

Pozrite sa na onlinekurz
"ŠPAŇODOLINSKÁ ČIPKA"

 • začneme základnými prvkami Špaňodolinskej čipky a ukážeme si niekoľko druhov zúbkov,
 • vytvoríme návrh pre vašu vlastnú čipku,
 • ukážeme si niekoľko nádherných vzorov so začínaním rovno, začínaním v rohu, otáčaním v rohu a spájaním čipky v rohu,
 • všetko je natočené na videách, ku ktorým sa budete môcť vrátiť, keď to budete potrebovať.

Ako budeme postupovať?

 • začneme od základov základnámi prvkami Špaňodlinskej čipky, jednoduchými zúbkami a skladaním vzorov,
 • postupne sa dostaneme do zložitejších vzorov,
 • v bonusoch nájdete ďalšie vzory a inšpirácie k vašej vlastnej tvorbe. 

Prístupy do lekcií Vám zostávajú aj po skončení kurzu
a budete sa k ním môcť kedykoľvek v budúcnosti vrátiť.

OBSAH KURZU

Nižšie sú lekcie popísané podrobne, aby ste vedeli, čo a kedy môžete čakať.
Vo vnútri on-line kurzu to vypadá takto:

Úvod do Špaňodolinskej čipky + Vzor 1

Základné prvky Špaňodolinskej čipky a  druhy zúbkov, naučíme sa zdvojený okraj, vďaka ktorému môžeme čipku pohodlne prišívať na látku. Ukážeme si, ako sa vzory spájajú so zúbkami a ako sa kreslia.

 


Vzor 2

Naučíme sa krásny vzor so zdvojený okrajovým oblúčikom. Súčasťou lekcie je začínanie rovno, začínanie šikmo, otáčanie v rohu a zakončovanie.


Vzor 3

Naučíme sa krásny opletaný vzor. Opäť si ukážeme začínanie rovno, začínanie šikmo, otáčanie v rohu a zakončovanie.


Vzor 4

Ďalší, ešte širší opletaný vzor. Opäť si ukážeme začínanie rovno, začínanie šikmo, otáčanie v rohu a zakončovanie.


BONUSOVÉ VZORY

Čipky z vankúšov

Čipka zo Vzoru 2 má svoju dvojicu a spolu tvoria "Čipky z vankúšov". Naučíme sa začínanie, otáčanie v rohu a ukončovanie tohoto vzoru.

Alternatíva vzoru

Každý vzor môže byť inšpiráciou k ďalšiemu vzoru. Ukážeme si základný vzor a obrátenie vzoru.

Štvorček čipky

Otáčaním akéhokoľvek vzoru v rohu vznikne štvorček čipky. Ako na to i ukážeme vo videonávodoch.

Pri vysvetľovaní postupov používam slovenské názvoslovie.

Kto Vás bude kurzom sprevádzať?

Paličkovanie mám rada. Naučila som sa ho pred 19 rokmi v Španej Doline.  Zo žien, ktoré paličkovali bola cítiť láskavosť a ženskosť.

Keď nám jedna z nich na konci týždňa povedala: "...ženy, každej jednej Vám to paličkovanie pasuje" , bolo to  vyznamenanie. Paličkovanie je pre mňa práca, radosť, láska a relax. Rada ho šírim ďalej.

Paličkovať učím cez  on-line kurzy, pre ktoré som natočila už viac ako 200 videí. Ako hovoria moje on-line študentky - som poruke vždy, keď potrebujú. Nemusia čakať, pokiaľ príde na ne rad  🙂

Ivana Gemzická

Ako to vo vnútri online kurzu funguje?

 • Online kurz začína pondelkom 30.9.2019. Od tohoto dňa sa postupne otvárajú jednotlivé vzory podľa avizovaných dátumov.
 • Každá lekcia svoj plánovaný čas a je rozdelená na niekoľko krokov. Jednotlivé kroky Vám sprístupním postupne - vždy v pondelok, v stredu a v piatok, aby ste sa nezahltili čítaním lekcií a sledovaním videí, ale mali čas aj paličkovať 🙂
 • Vždy po ukončení lekcie, každú druhú nedeľu Vám príde BONUS.
 • Vstupom do online kurzu získate aj prístup do uzatvorenej facebookovej skupiny, ktorá nám slúži ako vyučovacia trieda a môžete v nej vidieť, čo upaličkovali Vaše spolužiačky a môžete navzájom diskutovať a podporovať sa. 

Cena kurzu je 85 EUR.

Čo na paličkovanie v tomto kurze potrebujete?

 • Valec, stojan, 25 párov paličiek, špendlíky
 • ľanová niť návin 1000 metrov, perlovka,
 • na dátum štartu kurzu si natočte 18 párov paličiek. 

Čo získate?

Podrobné videonávody, podľa ktorých sa naučíte vzory paličkovať. Prístup Vám zostáva aj po ukončení kurzu.


Inšpirácie na zapracovanie čipky do úžitkového predmetu a ďalšie bonusové vzory.


Moju podporu: každá lekcia má niekoľko KROKOV, o ktorých Vám budem postupne písať a tak vždy budete vedieť, čo je nové, svoje upaličkované práce mi môžete posielať aj na môj e-mail, kedykoľvek mi môžete napísať alebo zatelefonovať.

Podporu vo facebookovej skupine: k online kurzu je uzatvorená facebooková skupina, kde zdieľame fotografie hotových prác a vzájomne sa podporujeme.


BONUSY KURZU

 • Zapracovanie čipky do úžitkového predmetu
  Želám si naučiť Vás urobiť čipku, ktorú si užijete. Preto je súčasťou kurzu BONUS: video alebo foto návod na zapracovanie čipky do veci, z ktorej budete mať radosť - ktorú si užijete a Vaša čipka bude ŽIVÁ. Začneme jednoduchým nenáročným postupom.
 • Prístup do lekcií kurzu Vám zostáva aj po ukončení online kurzu.
 • Nová verzia ZDARMA
  Pri aktualizácii videí a zmenách budete mať prístupnú aktualizovanú verziu kurzu.
 • Tri bonusové vzory
  K základným vzorom získavate aj tri ďalšie bonusové vzory.

Referencie študentiek 

Tento formát mi veľmi sedí, popri rodine a práci na tri smeny je to skvelá forma: každú novú lekciu si otvorím v čas, kedy to najviac vyhovuje mne, či už niekedy neskoro v noci, alebo príliš zavčasu, či cez víkend. Flexibilitu využívam aj pri hodinách, v ktorých mi to učenie neide jednoducho, pozriem si opakovane iba to, čo potrebujem. Videá sú výborné, urobené precízne a tak, že je to prehľadné. Tiež si video zastavím vo chvíli, keď to sama potrebujem. Oceňujem aj rozpísanú teóriu, prípravu každého nového kroku i ďalšieho vzoru.
Jarunka MiškováAbsolvovala základný on-line kurz "Od plátenka po zúbky v čipke"
Dobrý deň. Kurz paličkovania od Vás cez internet sa mi páčil. Najprv som mala pochybnosti či sa to bude dať zvládnuť. Prekvapilo ma ako výborne ste si to pripravila, takže zvládnuť to nebolo ťažké. Na mojom počítači som si podľa potreby znížila rýchlosť práce. Veľmi zaujímavé boli Vaše bonusy ten posledný bol úžasný.Veľmi ma potešil.Vyzdobila som si paličkovanou technikou veľkonočné vajíčka niektoré som robila podla nakreslenej prílohy. Mali úspech.Pre záujemkyne tento kurz vrele doporučujem.
p. WeidlichováAbsolvovala základný on-line kurz "Od plátenka po zúbky v čipke"
Dlho som čakala na Ivanku Gemzickú kým začne kurz paličkovania a dnes môžem povedať, že splnil moje očakávania kurz je urobený veľmi dobre, pochopiteľný aj pre úplných začiatočníkov. Patrí jej zato veľká vďaka ! Teším sa na ďalšie lekcie a dúfam, že bude mať aj nejaké "volné" pokračovanie.!?Prajem všetkým krásne kreatívne tvorenie!
Evka BrosováAbsolvovala základný on-line kurz "Od plátenka po zúbky v čipke"
Ja som paličkovanie chcela objavovať roky - rokúúúúúce, ale nevedela som nikoho nájsť, kto by so mnou trávil hodiny svojho drahocenného času. A hoci som donedávna bola " odporcom" Fb, teraz mu vďačím za splnenie svojho sna, lebo som tu stretla Ivanku s jej úžasným nápadom - PALIČKOVANIE ON - LINE. Nemusím nikde dobiehať, robím podľa chuti a času, kedy chcem. Nemusím čakať na lektorku, kedy sa ku mne prepracuje, lebo stačí otvoriť svoju mailovku a hneď je pri mne. Super baba, šikovná moc, vyžaruje kľud a pohodu, rada pomôže a poradí. Ivka, ďakujem a teším sa na ďalšie lekcie. Veľa sme sa už naučili, lebo sme neváhali a registrovali sme sa.
Jana PolakovičováAbsolvovala "Čipky z vankúšov" a základný on-line kurz "Od plátenka po zúbky v čipke"
Som velmi rada, ze som sa on-line kurzu zucastnila. Lekcie aj videa su spracovane velmi prehladne, navody su zrozumitelne. Mne osobne on-line kurz vyhovuje, mozem palickovat kedy a kde chcem, ako dlho chcem, v podstate nic ma v kurze neobmedzuje. Hoci som na druhom konci sveta, pocas palickovania sa mi zdalo, ze sedim v obyvacke s Ivankou a s jej podporou palickujem. 🙂 A taktiez je super podpora na FB stranke, kde clovek moze zdielat s ostatnymi radosti z palickovania, ale aj podelit sa o svoje trapenie, ked sa docasne nedari. Kurz mozem iba odporucit Naozaj je vhodny pre vsetkych, ktori sa chcu naucit resp. zdokonalovat sa v palickovani, ale zaroven si chcu alebo musia svoj cas organizovat samostatne. Velmi sa tesim na dalsie pokracovanie, dufam ze pride coskoro.
Mgr. Iveta LavičkováAbsolvovala "Čipky z vankúšov"
Ponúkli ste niečo úžasné, už teraz ma to pohladilo na duši, hoci robím ešte Váš kurz paličkovania /druhýkrát/ - ide to oveľa lepšie ako prvýkrát. Možnosť zopakovať si to bol vynikajúci nápad. Už nech je koniec šk.roka a ide sa na to.Ďakujem ešte raz za vec, ktorá ma napĺňa.
Marta SteinerováAbsolvovala "Čipky z vankúšov" a základný on-line kurz "Od plátenka po zúbky v čipke"

Ako objednať darčekový poukaz

Darčekový poukaz objednáte cez objednávkový formulár, ktorý sa vám zobrazí po stlačení tlačítka "Získať darčekový poukaz"

Cena online kurzu je 85 EUR

Po vyplnení objednávky Vám príde na e-mail zálohová faktúra. Zaplatiť môžete prevodom alebo platobnou kartou. 
Po odoslaní objednávky sa vám zobrazí stránka, na ktorej si darčekový poukaz stiahnete.