Čipky z VANKÚŠOV

Je tu on-line kurz paličkovania, v ktorom sa naučíte čipky zo Španej Doliny, ktoré sú na obrázku + ďalšie variácie týchto vzorov:

Chcete sa naučiť nové vzory čipiek?

Už dávno sa túžite naučiť paličkovať nový vzor ale:

 • vo vašom okolí nie je živý kurz paličkovania,
 • kurz vo vašom okolí je ale nie je pre vás vo vhodnom čase,
 • máte obavy, či to na živom kurze, kde sa všetko deje rýchlo budete stíhať.

Živé kurzy paličkovania nie sú pre každého dostupné. 

Mám pre Vás riešenie. Pripravila som pre Vás online kurz paličkovania,
s ktorým sa môžete doma samostantne, krok za krokom učiť paličkovať prostredníctvom videonávodov.

VSTUP DO ONLINE KURZU JE UZATVORENÝ

Zanechajte mi svoju emailovú adresu
a buďte medzi prvými, koho do kurzu pozvem.

Ako budeme postupovať?

Kurzu sa môžete zúčastniť ak ovládate plátenkovú väzbu, 
pichanú väzbu a máte praktické skúsenosti s paličkovaním.  Je vhodný pre absolventky môjho základného kurzu paličkovania. 
Celková dĺžka trvania online kurzu je 3 mesiace.

Začneme jednoduchým vzorom, od ktorého sa postupne prepracujeme k čipke, ktorá je na vankúšoch a k vzoru od nej odvodeného. 

Nižšie sú lekcie popísané podrobne, aby ste vedeli, čo a kedy môžete čakať.
Vo vnútri on-line kurzu to vypadá takto:

Lekcia 1 - základný vzor

Naučíme sa zdvojený okraj, vďaka ktorému môžeme čipku pohodlne prišívať na látku. Ukážeme si začínanie rovno - ak chcete paličkovať dlhý rovný kus čipky a začínanie šikmo - ak chcete paličkovať štvorec alebo okolok + otáčanie v rohu a zakončovanie. 


Lekcia 2 - Zdvojený základný vzor

Tu sa naučíme zdvojený základný vzor, ktorý sme si ukázali v Lekcii 1 so zdvojeným okrajom na prišívanie čipky.

Súčasťou lekcie je začínanie rovno, začínanie šikmo, otáčanie v rohu a zakončovanie.


Lekcia 3 - Základný vzor so zdvojeným zúbkom

Ku vzoru z prvej lekcii pridáme krásny zdvojený zúbok. Vznikne čipka, ktorú vidíte na fotografii. Aj v tejto čipke robíme zdvojený okraj, ktorý uľahčí prišívanie čipky. Opäť si ukážeme začínanie rovno, začínanie šikmo, otáčanie v rohu a zakončovanie.


Lekcia 4 - Obrátený základný vzor

Učíme sa vzor, ktorý je inšpirovaný základným vzorom, ale je hustejší a môže sa vkladať do prestrihov blúzok.

Pri vysvetľovaní postupov používam slovenské názvoslovie.

Kto Vás bude kurzom sprevádzať?

Paličkovanie mám rada. Naučila som sa ho pred 18 rokmi v Španej Doline.  Zo žien, ktoré paličkovali bola cítiť láskavosť a ženskosť.

Keď nám jedna z nich na konci týždňa povedala: "...ženy, každej jednej Vám to paličkovanie pasuje" , bolo to  vyznamenanie. Paličkovanie je pre mňa práca, radosť, láska a relax. Rada ho šírim ďalej.

Paličkovať učím cez  on-line kurzy, pre ktoré som natočila už viac ako 200 videí. Ako hovoria moje on-line študentky - som poruke vždy, keď potrebujú. Nemusia čakať, pokiaľ príde na ne rad  🙂

Ivana Gemzická

Čo na paličkovanie v tomto kurze potrebujete?

 • valec na paličkovanie
 • stojan na paličkovanie
 • 25 párov paličiek
 • špendlíky
 • ľanová niť návin 1000 metrov, perlovka.

Ak všetko máte, na dátum štartu kurzu si natočte 18 párov paličiek. Podrobné inštrukcie Vám ešte pred štartom kurzu prídu do emailu.

Referencie študentiek 

Tento formát mi veľmi sedí, popri rodine a práci na tri smeny je to skvelá forma: každú novú lekciu si otvorím v čas, kedy to najviac vyhovuje mne, či už niekedy neskoro v noci, alebo príliš zavčasu, či cez víkend. Flexibilitu využívam aj pri hodinách, v ktorých mi to učenie neide jednoducho, pozriem si opakovane iba to, čo potrebujem. Videá sú výborné, urobené precízne a tak, že je to prehľadné. Tiež si video zastavím vo chvíli, keď to sama potrebujem. Oceňujem aj rozpísanú teóriu, prípravu každého nového kroku i ďalšieho vzoru.
Jarunka MiškováAbsolvovala základný on-line kurz "Od plátenka po zúbky v čipke"
Dobrý deň. Kurz paličkovania od Vás cez internet sa mi páčil. Najprv som mala pochybnosti či sa to bude dať zvládnuť. Prekvapilo ma ako výborne ste si to pripravila, takže zvládnuť to nebolo ťažké. Na mojom počítači som si podľa potreby znížila rýchlosť práce. Veľmi zaujímavé boli Vaše bonusy ten posledný bol úžasný.Veľmi ma potešil.Vyzdobila som si paličkovanou technikou veľkonočné vajíčka niektoré som robila podla nakreslenej prílohy. Mali úspech.Pre záujemkyne tento kurz vrele doporučujem.
p. WeidlichováAbsolvovala základný on-line kurz "Od plátenka po zúbky v čipke"
Dlho som čakala na Ivanku Gemzickú kým začne kurz paličkovania a dnes môžem povedať, že splnil moje očakávania kurz je urobený veľmi dobre, pochopiteľný aj pre úplných začiatočníkov. Patrí jej zato veľká vďaka ! Teším sa na ďalšie lekcie a dúfam, že bude mať aj nejaké "volné" pokračovanie.!?Prajem všetkým krásne kreatívne tvorenie!
Evka BrosováAbsolvovala základný on-line kurz "Od plátenka po zúbky v čipke"
Ja som paličkovanie chcela objavovať roky - rokúúúúúce, ale nevedela som nikoho nájsť, kto by so mnou trávil hodiny svojho drahocenného času. A hoci som donedávna bola " odporcom" Fb, teraz mu vďačím za splnenie svojho sna, lebo som tu stretla Ivanku s jej úžasným nápadom - PALIČKOVANIE ON - LINE. Nemusím nikde dobiehať, robím podľa chuti a času, kedy chcem. Nemusím čakať na lektorku, kedy sa ku mne prepracuje, lebo stačí otvoriť svoju mailovku a hneď je pri mne. Super baba, šikovná moc, vyžaruje kľud a pohodu, rada pomôže a poradí. Ivka, ďakujem a teším sa na ďalšie lekcie. Veľa sme sa už naučili, lebo sme neváhali a registrovali sme sa.
Jana PolakovičováAbsolvovala "Čipky z vankúšov" a základný on-line kurz "Od plátenka po zúbky v čipke"
Som velmi rada, ze som sa on-line kurzu zucastnila. Lekcie aj videa su spracovane velmi prehladne, navody su zrozumitelne. Mne osobne on-line kurz vyhovuje, mozem palickovat kedy a kde chcem, ako dlho chcem, v podstate nic ma v kurze neobmedzuje. Hoci som na druhom konci sveta, pocas palickovania sa mi zdalo, ze sedim v obyvacke s Ivankou a s jej podporou palickujem. 🙂 A taktiez je super podpora na FB stranke, kde clovek moze zdielat s ostatnymi radosti z palickovania, ale aj podelit sa o svoje trapenie, ked sa docasne nedari. Kurz mozem iba odporucit Naozaj je vhodny pre vsetkych, ktori sa chcu naucit resp. zdokonalovat sa v palickovani, ale zaroven si chcu alebo musia svoj cas organizovat samostatne. Velmi sa tesim na dalsie pokracovanie, dufam ze pride coskoro.
Mgr. Iveta LavičkováAbsolvovala "Čipky z vankúšov"
Ponúkli ste niečo úžasné, už teraz ma to pohladilo na duši, hoci robím ešte Váš kurz paličkovania /druhýkrát/ - ide to oveľa lepšie ako prvýkrát. Možnosť zopakovať si to bol vynikajúci nápad. Už nech je koniec šk.roka a ide sa na to.Ďakujem ešte raz za vec, ktorá ma napĺňa.
Marta SteinerováAbsolvovala "Čipky z vankúšov" a základný on-line kurz "Od plátenka po zúbky v čipke"

Čo získate?

Podrobné videonávody, podľa ktorých sa naučíte vzory paličkovať. Prístup Vám zostáva aj po ukončení kurzu.


Návody na zapracovanie čipky do úžitkového predmetu so zameraním na farbenie a maľovanie textilu.


Moju podporu: každá lekcia má niekoľko KROKOV, o ktorých Vám budem postupne písať a tak vždy budete vedieť, čo je nové, svoje upaličkované práce mi môžete posielať aj na môj e-mail, kedykoľvek mi môžete napísať alebo zatelefonovať.


Špeciálny BONUS

 

Čipka na historických kúskoch uložených v múzeách je často zapracovaná do hodvábu.
Preto ako darček k tomu on-line kurzu:

 

"Maľovanie na hodváb pre začiatočníkov"

BONUSY

 • Zapracovanie čipky do úžitkového predmetu
  Každé dva týždne začíname s novou lekciou a teda aj každé dva týždne vyrobíme novú čipku. Želám si naučiť Vás urobiť čipku, ktorú si užijete. Preto je súčasťou kurzu BONUS: video alebo foto návod na zapracovanie čipky do veci, z ktorej budete mať radosť - ktorú si užijete a Vaša čipka bude ŽIVÁ. Začneme jednoduchým nenáročným postupom.
 • Prístup do lekcií kurzu Vám zostáva
 • Nová verzia ZDARMA
  Pri rozšírení a zmenách budete mať prístupnú aktualizovanú verziu kurzu.
 • Maľovanie na hodváb pre začiatočníkov
  On-line kurz s informáciami o farbách na hodváb a druhoch hodvábu so zameraním na namaľovanie prvého vlastného hodvábneho kúska.

Ak práve teraz cítite, že  venovať sa svojmu hobby je to čo potrebujete - neváhajte, objednajte si on-line kurz ešte dnes.  Teraz jednoducho kliknite na  tlačítko "Objednať on-line kurz" a na ďalšej stránke vyplňte formulár.  

Cena kurzu je 59 EUR.

Po vyplnení objednávky Vám príde na e-mail zálohová faktúra. Zaplatiť môžete prevodom alebo platobnou kartou. Následne Vám automaticky prídu zvláštnym
e-mailom aj informácie, čo si potrebujete pripraviť, aby ste mohli začať.

 

On-line kurz paličkovania "Čipky z VANKÚŠOV" 

Vás naučí paličkovať a navrhovať nové vzory,
užívať si radosť z tvorenia krásy

a mať  na seba čas 

VSTUP DO ONLINE KURZU JE UZATVORENÝ

Zanechajte mi svoju emailovú adresu
a buďte medzi prvými, koho do kurzu pozvem.