Chcete sa naučiť nové vzory čipiek, vedieť si vyskladať vlastný vzor a urobiť vianočné ozdoby?

Je tu on-line kurz paličkovania, ktorý Vás prevedie
od jednoduchých kombinácií k zložitejším čipkám.

PALIČKOVANIE VIANOČNÝCH FIGÚROK

Ako budeme postupovať?

Paličkovanie nasledujúcich lekcií je naplánované na 3 týždne.

Kurzu sa môžete zúčastniť ak ovládate plátenkovú väzbu.
(V mojom on-line kurze pre začiatočníkov - Lekcia 1)

Lekcia 1: Trojuholníky v plátenku

Tento vzor je súčasťou mnohých iných čipiek, v rôznych obmenách. Je napríklad aj na čepcoch z Liptovských Sliačov. Z tejto čipky budeme tvoriť vianočnú figúrku Anjela.

1. týždeň

Lekcia 2: Dierky v plátenkovej väzbe

Dierky v plátenkovej väzbe môžu mať rôzne tvary a svojimi efektami ozvláštniť rôzne kúsky oblečania alebo obrázkovej tvorby. Z dierkovanej čipky budeme robiť šaty pre figúrku Čerta.

2. týždeň

Lekcia 3: Priškrtené plátenko

S plátenkom sa dá čarovať. Dôkazom toho sú čipky, ktoré vznikajú priškrteným plátenkom. Kábatik z tohoto vzoru budeme paličkovať pre vianočnú figúrku Mikuláša. A stihneme to do 6.decembra 🙂

3. týždeň

Bonusové vzory

Ku každému vzoru z prebraných lekcií ešte jedna alternatívavzoru navyše.

4. týždeň

Pri vysvetľovaní postupov používam slovenské názvoslovie.

Kto Vás bude kurzom sprevádzať?

Paličkovanie mám rada. Naučila som sa ho pred 17 rokmi v Španej Doline.  Zo žien, ktoré paličkovali bola cítiť láskavosť a ženskosť.

Keď nám jedna z nich na konci týždňa povedala: "...ženy, každej jednej Vám to paličkovanie pasuje" , bolo to  vyznamenanie. Paličkovanie je pre mňa práca, radosť, láska a relax. Rada ho šírim ďalej.

Paličkovať učím cez  on-line kurzy, pre ktoré som natočila už viac ako 200 videí. Ako hovoria moje on-line študentky - som poruke vždy, keď potrebujú. Nemusia čakať, pokiaľ príde na ne rad  🙂

Ivana Gemzická

Čo na paličkovanie v tomto kurze potrebujete?

 • valec na paličkovanie
 • stojan na paličkovanie
 • 12 párov paličiek
 • špendlíky
 • ľanová niť návin 1000 metrov.

Ak všetko máte, na dátum štartu kurzu si natočte 10 párov paličiek. Podrobné inštrukcie Vám ešte pred štartom kurzu prídu do emailu.

Referencie študentiek 

Tento formát mi veľmi sedí, popri rodine a práci na tri smeny je to skvelá forma: každú novú lekciu si otvorím v čas, kedy to najviac vyhovuje mne, či už niekedy neskoro v noci, alebo príliš zavčasu, či cez víkend. Flexibilitu využívam aj pri hodinách, v ktorých mi to učenie neide jednoducho, pozriem si opakovane iba to, čo potrebujem. Videá sú výborné, urobené precízne a tak, že je to prehľadné. Tiež si video zastavím vo chvíli, keď to sama potrebujem. Oceňujem aj rozpísanú teóriu, prípravu každého nového kroku i ďalšieho vzoru.
Jarunka MiškováAbsolvovala základný on-line kurz "Od plátenka po zúbky v čipke"
Dobrý deň. Kurz paličkovania od Vás cez internet sa mi páčil. Najprv som mala pochybnosti či sa to bude dať zvládnuť. Prekvapilo ma ako výborne ste si to pripravila, takže zvládnuť to nebolo ťažké. Na mojom počítači som si podľa potreby znížila rýchlosť práce. Veľmi zaujímavé boli Vaše bonusy ten posledný bol úžasný.Veľmi ma potešil.Vyzdobila som si paličkovanou technikou veľkonočné vajíčka niektoré som robila podla nakreslenej prílohy. Mali úspech.Pre záujemkyne tento kurz vrele doporučujem.
p. WeidlichováAbsolvovala základný on-line kurz "Od plátenka po zúbky v čipke"
Dlho som čakala na Ivanku Gemzickú kým začne kurz paličkovania a dnes môžem povedať, že splnil moje očakávania kurz je urobený veľmi dobre, pochopiteľný aj pre úplných začiatočníkov. Patrí jej zato veľká vďaka ! Teším sa na ďalšie lekcie a dúfam, že bude mať aj nejaké "volné" pokračovanie.!?Prajem všetkým krásne kreatívne tvorenie!
Evka BrosováAbsolvovala základný on-line kurz "Od plátenka po zúbky v čipke"
Ja som paličkovanie chcela objavovať roky - rokúúúúúce, ale nevedela som nikoho nájsť, kto by so mnou trávil hodiny svojho drahocenného času. A hoci som donedávna bola " odporcom" Fb, teraz mu vďačím za splnenie svojho sna, lebo som tu stretla Ivanku s jej úžasným nápadom - PALIČKOVANIE ON - LINE. Nemusím nikde dobiehať, robím podľa chuti a času, kedy chcem. Nemusím čakať na lektorku, kedy sa ku mne prepracuje, lebo stačí otvoriť svoju mailovku a hneď je pri mne. Super baba, šikovná moc, vyžaruje kľud a pohodu, rada pomôže a poradí. Ivka, ďakujem a teším sa na ďalšie lekcie. Veľa sme sa už naučili, lebo sme neváhali a registrovali sme sa.
Jana PolakovičováAbsolvovala "Čipky z vankúšov" a základný on-line kurz "Od plátenka po zúbky v čipke"
Som velmi rada, ze som sa on-line kurzu zucastnila. Lekcie aj videa su spracovane velmi prehladne, navody su zrozumitelne. Mne osobne on-line kurz vyhovuje, mozem palickovat kedy a kde chcem, ako dlho chcem, v podstate nic ma v kurze neobmedzuje. Hoci som na druhom konci sveta, pocas palickovania sa mi zdalo, ze sedim v obyvacke s Ivankou a s jej podporou palickujem. 🙂 A taktiez je super podpora na FB stranke, kde clovek moze zdielat s ostatnymi radosti z palickovania, ale aj podelit sa o svoje trapenie, ked sa docasne nedari. Kurz mozem iba odporucit Naozaj je vhodny pre vsetkych, ktori sa chcu naucit resp. zdokonalovat sa v palickovani, ale zaroven si chcu alebo musia svoj cas organizovat samostatne. Velmi sa tesim na dalsie pokracovanie, dufam ze pride coskoro.
Mgr. Iveta LavičkováAbsolvovala "Čipky z vankúšov"

Čo získate?

Podrobné videonávody, podľa ktorých sa naučíte vzory paličkovať aj kresliť. Prístup Vám zostáva aj po ukončení kurzu.


Podporu v uzatovorenej facebookovej skupine.


Moju podporu: každá lekcia má niekoľko KROKOV, o ktorých Vám budem postupne písať a tak vždy budete vedieť, čo je nové, svoje upaličkované práce mi môžete posielať aj na môj e-mail, kedykoľvek mi môžete napísať alebo zatelefonovať.


BONUSY KURZU

 • Prístup do lekcií kurzu Vám zostáva aj po ukončení kurzu na 1 rok
  Prístup do on-line kurzu Vám zostáva aj po jeho ukončení na dobu 1 rok od vstupu do kurzu. K videám a vyučovacím textom sa budete môcť kedykoľvek po dobu 1 roka vrátiť.
 • Nová verzia ZDARMA
  Pri rozšírení a zmenách budete mať prístupnú aktualizovanú verziu kurzu.
 • Podpora v uzatvorenej facebookovej skupine
  Tu môžete vkladať fotografie svojich prác a písať svoje otázky a postrehy

Špeciálny BONUS

Špeciálnym Bonusom je návod na zostavenie vianočnej figúrky Mikuláša, Čerta a Anjela z čipiek upaličkovaných v tomto on-line kurze. 

Ku kurzu si môžete objednať aj sadu koráliek a nití potrebných na vyrobenie figúrok. Stačí ak súpravu zakliknete pri objednávke on-line kurzu.

Súprava na vytvorenie figúrok obsahuje:

 • 6 sklenených hlavičiek s priemerom 3 cm s háčikom na upevnenie čipky, ktorá bude tvoriť telo figúrky, 
 • 12 kusov sklenených rúrok na rúčky figúrok + 2 rezervné kusy,
 • 12 kusov veľkých akrylových guličiek na rúčky figúrok + 2 rezervné kusy,
 • sklenené korálky, flitre a malé akrylové korálky na dotvorenie tela figúrky,
 • 2 metre nerezového jemného drôtu,
 • 4 páry anjelskych krídel na vytvorenie figúrok anjela,
 • ľanové nite - 200 metrov biela, 50 metrov červená, 50 metrov čierna,
 • pevná krabička, v ktorej je všetko uložené - môžete ju použiť na darovanie alebo odloženie hotových figúrok.

Tento balíček zasielam výhradne Slovenskou poštou ako poistený list, pretože ho prevážajú v malých poštových prepravkách.

Súpravu je možné objednať iba spolu s on-line kurzom. Poštovné do SR je započítané v cene krabičky.

Objednajte si on-line kurz paličkovania
Vianočný špeciál  ešte dnes!

Ak práve teraz cítite, že Vás to láka - neváhajte, objednajte si on-line kurz ešte dnes.  Teraz je ten správny čas. Kliknite na  tlačítko "Objednať ON-LINE kurz" a na ďalšej stránke vyplňte formulár.  

Cena kurzu je 27,- EUR
Cena v zľave 19 EUR

Po vyplnení objednávky Vám príde na e-mail zálohová faktúra. Zaplatiť môžete prevodom alebo platobnou kartou. Následne Vám automaticky prídu zvláštnym
e-mailom aj informácie, čo si potrebujete pripraviť, aby ste mohli začať.

 

On-line kurz:
"PALIČKOVANIE VIANOČNÝCH FIGÚROK"
Vás naučí paličkovať a navrhovať nové vzory,
užívať si radosť z tvorby a mať na seba čas!

Na fotografii je práca online študentky