PETRA RUSNÁKOVÁ ODPORÚČA:

Petra Rusnáková, venuje sa podpore vzdelávania handmade predajcov. Poskytujem im rady, ako úspešne predávať vlastné handmade výrobky na internete - www.somhandmadetvorca.sk

"Na dnešnom svete milujem všetky možnosti, ktoré nám prináša. Jednou z najlepších je určite príležitosť vzdelávať sa online. Kedykoľvek a kdekoľvek ste, zapnete počítač a napríklad sa naučíte paličkovať.

Neviete si to predstaviť? Donedávna ani ja 🙂 Až kým som nespoznala Ivanu Gemzickú. Ivana vymyslela, pripravila a natočila výnimočný kurz paličkovania online.

Túto vzácnu techniku vás naučí v pohodlí Vášho domova. Prevedie Vás od základov s postupným nabaľovaním vzorov. Fantastické je, že videá si môžete púšťať stále dookola podľa svojich potrieb. A prístup k nim Vám zostane aj po skončení kurzu.

Kurz Paličkovanie ON-LINE odporúčam všetkými desiatimi." 

Chcete predvianočne paličkovať nové krásne veci?

V online kurze paličkujeme Anjelsky chór,
čipku na vianočný veniec a ozdoby na stromček.

VIANOČNÝ ŠPECIÁL - 2019 pre pokročilých

Ako budeme postupovať?

Vianočné ozdoby a vianočné figúrky vytvorené inými technikami budeme prekresľovať do predlôh na paličkovanie a paličkovať. Predlohy na stiahnutie budete mať samozrejme ako vždy vo formáte .JPG  aj .PDF

Paličkovanie nasledujúcich tém je naplánované na 4 týždne.

V online kurze používame: plátenkovú väzbu, zúbky, hráškovú väzbu, pavúka, polpárovú väzbu, pletence. 
Techniky sú vhodné pre čipkárky, ktoré ovládajú základy paličkovania.

Téma 1: Anjelsky chór

Ako inšpiráciu si berieme kartónový anjelskehy chóru. Jednotlivé diely hotového Anjela budeme spájať zošívaním bez tuženia. Nástroje chóru modelujem vo videu z papiera a textilu s tužidlom. 

1. týždeň

Téma 2: Široká čipka na vianočný veniec

Krásny široký vzor, trochu jednoduchší
- na vydýchnutie po po modelovaní Anjela z Témy 1.

2. týždeň

Téma 3: Vianočné ozdoby

Háčkované vzory z časopisu prekreslíme do predlohy na paličkovanú čipku a upaličkujeme.

3. týždeň

Bonusové vzory

Vždy mám pre vás vzory navyše
- tak to bude aj tentoraz. 

4. týždeň

Pri vysvetľovaní postupov používam
slovenské názvoslovie.

Kto Vás bude kurzom sprevádzať?

Paličkovanie mám rada. Naučila som sa ho pred 19 rokmi v Španej Doline.  Zo žien, ktoré paličkovali bola cítiť láskavosť a ženskosť.

Keď nám jedna z nich na konci týždňa povedala: "...ženy, každej jednej Vám to paličkovanie pasuje" , bolo to  vyznamenanie. Paličkovanie je pre mňa práca, radosť, láska a relax. Rada ho šírim ďalej.

Paličkovať učím cez  on-line kurzy, pre ktoré som natočila už viac ako 200 videí. Ako hovoria moje on-line študentky - som poruke vždy, keď potrebujú. Nemusia čakať, pokiaľ príde na ne rad  🙂

Ivana Gemzická

Čo na paličkovanie v tomto kurze potrebujete?

 • valec na paličkovanie
 • stojan na paličkovanie
 • 22 párov paličiek 
 • špendlíky
 • ľanové nite.

Ak všetko máte, na dátum štartu kurzu si natočte 20 párov paličiek. Podrobné inštrukcie Vám ešte pred štartom kurzu prídu do emailu.

Referencie študentiek 

Tento formát mi veľmi sedí, popri rodine a práci na tri smeny je to skvelá forma: každú novú lekciu si otvorím v čas, kedy to najviac vyhovuje mne, či už niekedy neskoro v noci, alebo príliš zavčasu, či cez víkend. Flexibilitu využívam aj pri hodinách, v ktorých mi to učenie neide jednoducho, pozriem si opakovane iba to, čo potrebujem. Videá sú výborné, urobené precízne a tak, že je to prehľadné. Tiež si video zastavím vo chvíli, keď to sama potrebujem. Oceňujem aj rozpísanú teóriu, prípravu každého nového kroku i ďalšieho vzoru.
Jarunka MiškováAbsolvovala základný on-line kurz "Od plátenka po zúbky v čipke"
Dobrý deň. Kurz paličkovania od Vás cez internet sa mi páčil. Najprv som mala pochybnosti či sa to bude dať zvládnuť. Prekvapilo ma ako výborne ste si to pripravila, takže zvládnuť to nebolo ťažké. Na mojom počítači som si podľa potreby znížila rýchlosť práce. Veľmi zaujímavé boli Vaše bonusy ten posledný bol úžasný.Veľmi ma potešil.Vyzdobila som si paličkovanou technikou veľkonočné vajíčka niektoré som robila podla nakreslenej prílohy. Mali úspech.Pre záujemkyne tento kurz vrele doporučujem.
p. WeidlichováAbsolvovala základný on-line kurz "Od plátenka po zúbky v čipke"
Dlho som čakala na Ivanku Gemzickú kým začne kurz paličkovania a dnes môžem povedať, že splnil moje očakávania kurz je urobený veľmi dobre, pochopiteľný aj pre úplných začiatočníkov. Patrí jej zato veľká vďaka ! Teším sa na ďalšie lekcie a dúfam, že bude mať aj nejaké "volné" pokračovanie.!?Prajem všetkým krásne kreatívne tvorenie!
Evka BrosováAbsolvovala základný on-line kurz "Od plátenka po zúbky v čipke"
Ja som paličkovanie chcela objavovať roky - rokúúúúúce, ale nevedela som nikoho nájsť, kto by so mnou trávil hodiny svojho drahocenného času. A hoci som donedávna bola " odporcom" Fb, teraz mu vďačím za splnenie svojho sna, lebo som tu stretla Ivanku s jej úžasným nápadom - PALIČKOVANIE ON - LINE. Nemusím nikde dobiehať, robím podľa chuti a času, kedy chcem. Nemusím čakať na lektorku, kedy sa ku mne prepracuje, lebo stačí otvoriť svoju mailovku a hneď je pri mne. Super baba, šikovná moc, vyžaruje kľud a pohodu, rada pomôže a poradí. Ivka, ďakujem a teším sa na ďalšie lekcie. Veľa sme sa už naučili, lebo sme neváhali a registrovali sme sa.
Jana PolakovičováAbsolvovala "Čipky z vankúšov" a základný on-line kurz "Od plátenka po zúbky v čipke"
Som velmi rada, ze som sa on-line kurzu zucastnila. Lekcie aj videa su spracovane velmi prehladne, navody su zrozumitelne. Mne osobne on-line kurz vyhovuje, mozem palickovat kedy a kde chcem, ako dlho chcem, v podstate nic ma v kurze neobmedzuje. Hoci som na druhom konci sveta, pocas palickovania sa mi zdalo, ze sedim v obyvacke s Ivankou a s jej podporou palickujem. 🙂 A taktiez je super podpora na FB stranke, kde clovek moze zdielat s ostatnymi radosti z palickovania, ale aj podelit sa o svoje trapenie, ked sa docasne nedari. Kurz mozem iba odporucit Naozaj je vhodny pre vsetkych, ktori sa chcu naucit resp. zdokonalovat sa v palickovani, ale zaroven si chcu alebo musia svoj cas organizovat samostatne. Velmi sa tesim na dalsie pokracovanie, dufam ze pride coskoro.
Mgr. Iveta LavičkováAbsolvovala "Čipky z vankúšov"

Čo získate?

Podrobné videonávody, podľa ktorých sa naučíte vzory paličkovať aj kresliť. Prístup Vám zostáva aj po ukončení kurzu.


Podporu v uzatovorenej facebookovej skupine.


Moju podporu: každá lekcia má niekoľko KROKOV, o ktorých Vám budem postupne písať a tak vždy budete vedieť, čo je nové, svoje upaličkované práce mi môžete posielať aj na môj e-mail, kedykoľvek mi môžete napísať alebo zatelefonovať.


BONUSY KURZU

 • Prístup do lekcií kurzu Vám zostáva aj po ukončení kurzu
  Prístup do on-line kurzu Vám zostáva aj po jeho ukončení. K videám a vyučovacím textom sa budete môcť kedykoľvek vrátiť.
 • Nová verzia ZDARMA
  Pri rozšírení a zmenách budete mať prístupnú aktualizovanú verziu kurzu.
 • Podpora v uzatvorenej facebookovej skupine
  Tu môžete vkladať fotografie svojich prác a písať svoje otázky a postrehy

Špeciálny DARČEK: Členstvo
v online klube "MAJME ČAS na to, čo nás baví"
na obdobie trvania online kurzu"

V online klube aktuálne beží téma mäkkého 
a útulného severského štýlu "hugge".

Okrem toho tu nájdete videonávody na farbenie, art- recy, internetový časopis Art ENERGY a videotréning ako si zostaviť kreatívny DIÁR.

Pridať sa môžete počas celého predvianočného obdobia.

Objednajte si on-line kurz paličkovania
Vianočný špeciál   2019 ešte dnes!

Ak práve teraz cítite, že Vás to láka - neváhajte, objednajte si on-line kurz ešte dnes.  Teraz je ten správny čas. Kliknite na  tlačítko "Objednať ON-LINE kurz" a na ďalšej stránke vyplňte formulár.  

Cena kurzu je 45,- EUR

Po vyplnení objednávky Vám príde na e-mail zálohová faktúra. Zaplatiť môžete prevodom alebo platobnou kartou. Následne Vám automaticky prídu zvláštnym
e-mailom aj informácie, čo si potrebujete pripraviť, aby ste mohli začať.

On-line kurz paličkovania
"VIANOČNÝ ŠPECIÁL 2019"
Vás naučí paličkovať a navrhovať nové vzory,
užívať si radosť z tvorby a mať na seba čas!