Som doma a paličkujem. Aktuálne informácie o online kurzoch a doručovaní  z eshopu nájdete tu »

Paličkované šperky a šperkové komponenty z chirurgicej ocele

V programe online kurzov sú kurzy na paličkovanie šperkov, tak prirodzene vyvstala otázka výberu šperkových komponentov. Paličkovaný šperk je krásny a keď chceme aby bol aj bezpečný, treba sa na výber šperkových komponentov pripraviť a ujasniť si základné veci. Túto otázku som sa rozhodla riešiť, keď som sa dozvedela, že sú ženy, ktorým opuchnú uši aj keď si založia zlaté alebo strieborné náušnice.

Zlatá alebo strieborná metalická niť

Niekomu sa páči zlatá, inému stieborná. Keď ale začneme uvažovať, aké náušnicové ušká použijeme na paličkované náušnice, hneď je to jasné. K zlatej zlaté, k sriebonej strieborné. Ale …

Ak chceme robiť šperky pre svoje priateľky alebo zákazníčky a nevieme, či sú alebo nie sú alergické na kovy – istota je iba chirurgická oceľ.  Takže mi z toho vychádzajú ako prirodzený materiál strieborné metalické nite a kombinácie s nimi.  Okrem toho farebnica metalických nití Karolína má 29 odtieňov, takže je si z čoho vyberať. Nájdete ich v eshope.

Šperkové komponenty z chirurgickej ocele

Komponenty z chirurgickej ocele sú označované ako materiál: „chirurgická ocel 316“. Je to materiál so špeciálne upraveným lešteným povrchom. Vedľa nej sa často vyskytuje materiál: „nerezová oceľ 304“ , ktorá je v podstate ten istý materiál, ale má trochu inú povrchovú úpravu – výrobca mi to vysvetlil, že nemá povrch upravený špeciálnym leštením.

Na miesta, kde komponent prichádza do styku s pokožkou sa pre predchádzanie alergickým reakciám odporúča chirurgická oceľ 316.

Šperkové komponenty z chirurgickej ocele by nemali zmeniť farbu ani pri kontakte s vodou.

Ako vybrať šperkové komponenty

Ideálne je vyberať dôsledne. Pri tvorbe krabičky materiálu k online kurzu „Šperkový špeciál 2020“ som komponenty šperkov, ktoré prichádzajú do kontaktu s telom vyberala všetky z chirurgickej ocele. Z nerezovej ocele sú iba komponenty na výrobu brošne. Aj to len preto, lebo brošňový mostík, na ktorý sa dá čipka prišívať bol iba z nerezovej ocele.

Ako sa pracuje so šperkovými komponentmi z chirurugickej ocele

Chirurgická oceľ je tvrdšia ako materiály, ktoré sa predávajú na bežné korálkovanie. Výrobca s tým počíta, preto sa napríklad spojovacie krúžky predávajú otvorené a my doma môžeme spojovacie koliečko do jedných klieští uchytiť a druhými zatvoriť.

Krabička materiálu na výrobu šperkov

Po prehodnotení všetkých vyššie spomenutých faktov a vyskúšaní rôznych iných materiálov, ktoré je bežne dostať v kreatívnych obchodoch ako lacnejší materiál na výrobu šperkov som sa rozhodla k online kurzu paličkovania šperkov z metalických nití „Šperkový špeciál 2020“  zostaviť krabičku komponentov z chirurgickej ocele.

Čo nájdete v krabičke:

Metalické nite: DIAMANT – 1 kus, Karolína 2 stieborná – 1 kus, Karolína 2 tyrkysová 1 kus, Karolína 5 strieborná – 1 kus, ZLATKA – 1 kus.

Šperkové komponenty z chirurgickej ocele a doplnky:

Téma 1 – Plátenková väzba a korálkovanie:

500 koráliek zelonomodrej farby, 5 koráliek tyrkenitu s priemerom 8 mm, 4 zatláčacie koráliky z chrirurgickej ocele, 4 spojovacie krúžky z chirurgickej ocele, 1 karabínka z chirurgickej ocele.

Téma 2 – Byzantský vzor
1 úchyt na prívesok z chirurgickej ocele, 1 karabínka z chirurgickej ocele, 20 cm retiazky z chirurgickej ocele, 1 m stužky, 6 spojovacích krúžkov z chirurgickej ocele.

Téma 3 – Klasický vzor ako šperk
4 koráliky tyrkenit, 2 háčiky na náušnice z chirurgickej ocele.

Šperkové komponenty z nerezovej ocele:

Téma 4 – Návrh brošne inšpirovaný klasikou
brošňový mostík a oceľový kaplík z nerezovej ocele (všetky ostatné komponenty v krabičke sú z chirurgickej ocele).

Ku krabičke patrí aj BONUS:
– vytlačené predlohy na všetky lekcie.
– 2 háčiky na náušničky z chirurgickej ocele,
– 1 brošňový mostík z nerezovej ocele.

Na Slovensko krabičku rozposielam ako doporučený list Slovenskou poštou – poštovné 1,80 EUR. Do Českej republiky krabičku posielam cez Zasikovna.cz – cena prepravy je 3,36 EUR. Krabičiek je limitovaný počet a patrí k online kurz Šperkový špeciál 2020.

Poďte sa pozrieť na program Šperkového špeciálu »

 

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> a on-line kurzov "Paličkovanie ON-LINE">>, kurzu recyklovania prírodných materiálov s tužidlom Powertex "Recyklovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre