O on-line kurze paličkovania pre pokročilých a zladení farieb čipky a látky

V on-line kurze čipky z vankúšov sa učíme prázdninovo-dovolenkovým tempom. Prvý týždeň je vyučovací, druhý týždeň je pracovný.

V KROKU 1 a 2 si ukážeme ako čipku, ktorú sa učíme začneme rovno, aby sme mohli robiť rovný pás čipky a súčasne si ukážeme ako začneme šikmo, aby sme mohli robiť otočenie v rohu a upaličkovať okolok.

O tom ako to bude prebiehať si môžete pozrieť video – oplatí sa 🙂 je v ňom aj ukážka farbenia čipky a trvá iba 4:13 minúty.

 

Celý text videa okrem ukážky farbenia je tu: V ďalších KROKOCH si ukážeme otočenie v rohu a nadloženie ak chceme čipku robiť dlhšiu. V poslednom KROKU ukončujeme. Takto v 1. týždni nazbierate informácie a v nasledujúcom týždni pokračujete svojim dovolenkovo-prázdninovým tempom. V druhom týždni Vám budem samozrejme tiež písať, ale už iba inšpiračne.

Každú nedeľu máme BONUS: foto návod alebo video o zapracovaní čipky do úžitkového predmetu, ktorý si užijete.  Dnes máte vo videu malú ochutnávku bonusovej inšpirácie.

Keď vysvetľujem nové vzory, používam farebné nite tak, aby som odlíšila jednotlivé časti vzoru.  Čipka ale nemusí zostať v takej farbe, v akej je upaličkovaná. Na zladenie farby čipky a farebného odtieňa látky používam farby značky Jacquard.

Farby vyberám podľa toho, čo idem maľovať alebo farbiť a aká je vec veľká. V Bonuse lekcie 1 použijeme farby, ktoré farbia vlákna rastlinného pôvodu a sú vhodné aj na batiku. Na menší kus látky použijem farbu Dye-Na-Flow. Ukážka je vo videu v tomto článku.

Na väčšie plochy použijem farbu Procion MX – ale to už si ukážeme vo vnútri on-line kurzu. Ak máte v lete čas alebo chuť, teším sa na Vás vo vnútri on-line kurzu „Čipky za vankúšov“.

Prázdninovo začíname 3. Júla.

Majte sa pohodovo a krásne,

Ivanka

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> autorka a lektorka projektu "Paličkovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre